Sparta Brno U19-MSK Břeclav U19 2:2 (1:2)

 

Starší fotbalový dorost MSK Břeclav U19 měl dobrou šanci připsat si do tabulky Moravskoslezské ligy SCM U19 další tři body. V sobotu 7.září byl hostem Sparty Brno, která z prvních čtyř kol měla prázdné bodové konto. Za jiných okolností by remíza 2:2 (1:2) zvenčí byla vítaná, tentokrát ale trenér Petr Maléř mluví o ztrátě dvou bodů. „Byli jsme lepším celkem, s evidentní převahou, která vyvrcholila v posledních dvaceti minutách hry. Měli jsme v závěru čtyři gólové šance, ale neproměnili jsme ani tu, při které před Ivo Teturem byla odkrytá branka.“

 

Devatenáctka MSK se nestačila pořádně rozkoukat a již ve třetí minutě prohrávala 0:1. To její útočné snahy neotupilo, brzy vyrovnala a pak vstřelila vedoucí gól na 2:1. Ve třinácté minutě dostal Tetur dobrý míč za obranu, šel na brankáře, který nevyběhl nejšťastněji a útočník MSK ho hlavou přeloboval. Za dalších devět minut vyprodukovali dorostenci Břeclavi ukázkovou akci. Vojtěch Hovězák našel dlouhým pasem Tetura, ten šel znovu sám na brankáře Sparty, tentokrát ale poslal vtipnou přihrávku vpravo na Matěje Wallische a ten pohodlně skóroval do odkryté branky.

 

Ve druhém poločasu již hosté další úspěch nepřidali, naopak v 68.minutě dostali laciný gól na 2:2. Stoper MSK špatně odhadl odskok míče, který se přes jeho hlavu dostal na nohu útočníka Brna. Pro toho již vedla cesta přímo na Dominika Kunického, kterého dokázal prostřelit. „Kromě dvou bodů jsme v Brně přišli i o pět mobilů, které nám byly odcizeny ze šatny. Závěr mistrovského zápasu tak pro nás měl dvojnásobně hořkou příchuť,“ uzavírá svůj komentář trenér Maléř.

 

V tabulce MSL SCM U19 je po pátém kole na čele FC Hlučín s plným bodovým ziskem (15). Druhé jsou Vítkovice (12), třetí Vyškov (10). Další čtyři celky mají devět bodů a těsně

za nimi je s osmi body devatenáctka MSK. Při plném bodovém zisku v Brně by byla čtvrtá, jen na skóre za Vyškovem. V šestém kole si může břeclavský dorost znovu postavení v tabulce vylepšit. V sobotu 14.září od 10:30 hod bude hostit šesté Znojmo.

 

Sestava MSK U19: Kunický – Kolaja, Svoboda, Košut, Hovězák – Bílek (71.Tuček), M.Horčička, Wallisch, Novák (89.Večeřa) – Tetur, T.Horčička.  

Zpět