SK A-Orlová-Lutyně 1:0 (0:0)

První tříbodový zisk v jarní části Moravskoslezské fotbalové ligy si muži MSK Břeclav A zajistili těsnou domácí výhrou 1:0 nad FK Slávia Orlová-Lutyně, která je po dvaceti odehraných kolech společně s 1.HFK Olomouc a Horáckou Slávií Třebíč již jen o dva body před nimi. Do dalších ligových kol půjdou svěřenci trenéra Karla Bečky se snahou se na tyto sousedy v tabulce bodově dotáhnout.

Úvodní minuty patřily domácím, pak ale Orlová doplnila kádr několika hráči Karviné (jsou její „farmou“) a získala mírnou převahu. Ve dvacáté minutě hosté přelobovali brankáře MSK Lukáše Prokopa, míč skončil jen kousek vedle tyče jeho branky. Z dalších akcí vytěžili jedinou střelu směřující na Prokopa, se kterou neměl gólman MSK žádné problémy.

„Orlová hrozila zejména ze standardních situací, ale naše obrana v čele s brankářem Prokopem byla tentokrát bez okének,“ pochvaloval si trenér Karel Bečka hru zadních řad. Naopak uspět mohl Jan Hloch, který přesně mířil z hranice šestnáctky, překonal i brankáře hostí, toho ale na brankové čáře zastoupil jeden z obránců a míč vykopl. Do nadějné šance se dostal do poločasu ještě Jakub Dobšíček, jeho hlavička ale brankovou konstrukci těsně minula.

Rozhodnutí padlo ve druhé půli. Nejprve byla v šanci Slávia, ale míč z hlavy jejího útočníka přitáhla Prokopova náruč. Po málo zajímavé pasáži hry bez ohrožení branek obou soupeřů přišla spásná 64.minuta. Po pravé straně utekl s míčem Tomáš Pospiš, na jeho přesný centr si naběhl Vladimír Smirnov a hlavou ho bezpečně poslal za záda brankáře Orlové.

„Byla to pohledná fotbalová akce, která nám přinesla první jarní tříbodový zisk,“ netajil svou spokojenost s proměněním gólové šance trenér Bečka. Předcházelo jí a následovalo několik dalších, s méně úspěšným zakončením. Zvýšit vedení MSK mohl o pár minut později střídající Pavol Giertl, který se ocitl sám před brankářem hostí, ten mu ale dokázal vzít míč z nohy, v úniku byl i Antonín Horváth a ani několik nadějně rozehraných standardek z rohových kopů k dalšímu gólu v brance Orlové nevedlo.

„Akcím chyběla přesnější finální přihrávka, někdy by se mohlo skórovat do prázdné branky,“ hodnotí trenér Bečka tuto část zápasu. Stále tak ještě hrozila možnost ztráty bodů, fotbalisté MSK si již ale tříbodový zisk nedali vzít.

„V březnu nás pronásledovala zvýšená marodka, polovina kádru byla mimo hru. Nyní se již sestava stabilizuje. S výkonem družstva i s dosaženým výsledkem jsem samozřejmě spokojený. Teď nás čeká cesta na půdu druhého celku tabulky, do Zábřehu, kde budeme chtít v dobrých výkonech pokračovat“ dodává trenér áčka Břeclavi.

Další výsledky: Kroměříž-Zábřeh 0:0 (0:0), HFK Olomouc-Opava B 2:0 (0:0), Vyškov-Sigma Olomouc B 0:3 (0:2), Hlučín-Slovácko B 2:0 (2:0), Prostějov-Hulín 1:1 (1:1), Třebíč-Zlín B 0:4 (0:2), Uničov-Líšeň 2:2 (1:1).

Tabulka: 1.SK Sigma Olomouc B – 45 bodů, 2.SK Sulko Zábřeh – 38, 3. 1.SK Prostějov – 35, 4.FC Fastav Zlín B – 32, 5. 1.FC Slovácko B – 32, 6.SK Hanácká Slávia Kroměříž – 32, 7.FC Hlučín – 32, 8.MFK Vyškov – 28, 9.SK Spartak Hulín – 28, 10.SK Uničov – 26, 11.FK Slávia Orlová-Lutyně – 23, 12. 1.HFK Olomouc – 23, 13.Horácký FK Třebíč – 23, 14.MSK Břeclav – 21, 15.SK Líšeň – 18, 18.Slezský FC Opava B – 4.

Kroměříž a Orlová mají o jeden zápas méně, hrát budou spolu v Orlové 15.dubna.