MSK U17-Frýdek-Místek U17 1:0 (1:0)

 

Fotbalové sedmnáctce MSK Břeclav se v posledních domácích startech v Moravskoslezské lize SCM U17 daří. Po Hodonínu a Znojmu dokázala vyhrát i nad celkem středu tabulky Městským FK Frýdek-Místek a v tabulce si výrazně polepšila. Postoupila o tři příčky, nyní je čtrnáctá z osmnácti účastníků soutěže.

 

Svěřenci trenéra Michala Škrabka nastoupili bez maroda Richarda Tichého a stejně postižený tvůrce hry Michal Florus hrál se sebezapřením. Rozhodnutí padlo již v první minutě zápasu. Zasloužili se o to aktivním napadáním soupeře útočníci sedmnáctky, kteří získali odražený míč a Kamil Redek technickou střelou stanovil osud zápasu.

 

Tlak Břeclavi pokračoval, v první čtvrthodině měli Florus a Libor Radkovič další nadějné šance na vstřelení branky. Pak se hra vyrovnala, šance měli i hosté, ale obrana MSK byla vždy na místě. Také úvod druhé půle byl z pohledu domácích vydařený. Střídající hráč šestnáctky Marek Cinádr se protáhl obranou a jen těsně minul tyč frýdecké braky. Zbytek poločasu se odehrál většinou mezi šestnáctkami. Kus dobré práce odvedli Redek s Tomášem Trčkou, kteří ovládli střed hřiště a nepustili hosty do ničeho vážnějšího.

 

Škoda nevyužitých brejkových situací mladších dorostenců MSK, většinou se hráčům Frýdku-Místku podařilo jejich finální přihrávku odvrátit na roh. Po jednom z těchto rohových kopů nastřelil Trčka břevno soupeřovy branky. Gólovku měli i hosté, ale Vojtěch Bíza v brance Břeclavi vytáhl jeden ze svých výborných zákroků.

 

„Nula na kontě brankáře Bízy, reprezentační forma obránce Kacra a třetí branka Redka v soutěži, to byla největší pozitiva dnešního zápasu. Tým začíná zvedat hlavu, nachází svou tvář. Dobré by bylo přivézt i nějaké body z venku, uvidíme v dalším kole na hřišti silné Karviné,“ rozjímá spokojený trenér sedmnáctky MSK Michal Škrabko.

 

Sestava MSK U17: Bíza – Fungáč, Kacr, Kurdík, Blažek – Florus, Poláček (41.Cinádr), Redek, Trčka – Radkovič, Uhlík.

Zpět