Fotbalisté MSK Břeclav kategorie staršího dorostu odehráli třetí zápas Moravskoslezské ligy SCM U19 v řadě, v němž po dobré hře odcházeli z hřiště bez bodového zisku. Po porážce 2:3 ve Vyškově a 1:2 v domácím prostředí s vedoucím celkem soutěže MFK Vítkovice podlehli v derby-zápasu ve 12.kole soutěže v Hodoníně celku RSM 1:3 (1:2).

 

Duelu dobře se znajících soupeřů předcházela zranění bratrů Horčičkových, kteří patří k pilířům družstva MSK. S Vítkovicemi si poranil kotník Marek, hráč středu pole, který zřejmě bude chybět až do konce podzimí části mistrovské sezóny. Na čtvrtečním tréninku před zápasem v Hodoníně si začal stěžovat na problémy s třísly jeho bratr Tomáš Horčička. V sestavě na důležitý zápas byl uveden, ale při rozcvičování poznal, že bolesti jsou tak velké, že mu znemožní nastoupit.

 

Proto byl již ve 2.minutě hry střídán, čemuž předcházelo přeskládání sestavy, reagující na změněnou situaci. Než se družstvo na změny adaptovalo, což trvalo dobrých dvacet minut, inkasovalo dvě branky. Po únicích podél postranní čáry centrovali hráči RSM do středu hříště jednou zprava, jednou zleva a v obou případech míč našel nekryté útočníky, kteří měli zjednodušenou situaci při zakončení akcí. Do poločasu hosté snížili ve 34.minutě na 1:2 Ivo Teturem. Hrotový útočník MSK si u bližší tyče naběhl na rohový kop Matěje Wallische a hlavou poslal míč do sítě.

 

Taktická porada trenéra Jiřího Pechy s hráči o přestávce se nesla v jediném duchu. Půjdeme do druhého poločasu s ještě větším nasazením a s odhodláním výsledek upravit. Převaha Břeclavi byla zřejmá, vyvrcholila mezi padesátou a šedesátou minutou, kdy měl Tomáš Novák dvě stoprocentní gólové šance. Nejprve ho do sólového úniku poslal Vojtěch Hovězák. Novák si míč zasekl, pokusil se o střelu, kterou ale brankář RSM chytil.

 

Do druhé akce poslal Nováka Wallisch. Tentokrát se nabízelo jednoduché řešení, přehodit vyběhnuvšího brankáře lehkým lobem. Novák ale propásl nejvhodnější chvíli k provedení tohoto úkonu, musel volit střelu a tu zblokoval dobíhající obránce Hodonína. Nakonec se ještě jednou dostali ke slovu po ojedinělé útočné akci domácí dorostenci. Kopali roh, míč se odrazil nějaké čtyři metry za šestnáctku a stoper RSM ho nechytatelnou prudkou střelou poslal k tyči branky Dominika Kunického.

 

„Je to již potřetí stejné. Máme herní převahu, kterou nedokážeme gólově vyjádřit, zatímco soupeři vytěží z minima maximum a my zůstáváme bez bodu. Změnit by se to mělo v příštím kole, v němž budeme hostit SK Líšeň,“ zamýšlí se nad uplynulými koly a současností trenér devatenáctky MSK Jiří Pecha.

 

Sestava MSK: Kunický – Kolaja, Svoboda, Košut, Hloch – Bílek, T.Horčička (2.Šanda, 84.Tuček), Wallisch (84.Hakala) – Novák, Tetur.  

Zpět