Ve sportovní hale ve Valticích proběhlo v sobotu 11.1.2014 další kolo halové ligy OFS. Tentokrát se žádné družstvo neomluvilo. Ve skupině s mužstvem MSK Břeclav, byly vylosovány mužstva z Velkých Pavlovic,Rakvic  a Novosedel, ve druhé skupině pak mužstva Velkých Bílovic,Moravského Žižkova,Tvrdonic a Hrušek. Břeclavané nastupovali v trochu pozměněné sestavě oproti předešlému kolu, tentokrát ve složení: Borýsek Vojtěch (C)  ,Štěpnička Marek (G), Ciprys Matěj, Mutina Pavel, Toncr Lukáš, všichni U12, a dále kluci o rok mladší: Mysliveček Max, Straka Jakub a Hakala Patrik. Trenér Knefel Luděk a asistent Štěpnička Milan.

 

Naši kluci v prvním zápase nastupovali proti mužstvu z Rakvic. Jako tradičně zaspali začátek a již ve 13. vteřině utkání, lovil brankář břeclavských míč ze sítě. Pak Se už mužstvo MSK rozjelo a jako první se trefil do černého Pavel Mutina. Pro Pavla je to velká změna hrát jako záložník,protože celou dobu co fotbal hraje nastupuju jako obránce.Tato změna je však vynucena,protože tým U12 nemá střelců nazbyt. Následně skóroval náš dvorní střelec Vojta Borýsek a svůj první počinek přidal i Jakub Straka. Co se týká Vojty Borýska,tak ten s celkem 17 góly po třech odehraných kolech aspiruje na krále střelců.MSK Břeclav-Rakvice 3:1.

 

V dalším utkání nastoupili borci MSK proti klukům z Novosedel. MSK Břeclav-Novosedly 2:0, za náš tým skóroval Borýsek a Straka. Pak následovalo utkání proti Velkým Pavlovicím. V šatně proběhla porada, kde bylo hráčům MSK zdůrazněno, že náš soupeř hraje na brejky. Kluci v utkání pokyny dodržovali až do 11 minuty, tedy 4 minuty před koncem utkání, kdy se pavlovickým klukům podařilo obraně MSK utéct a i když se zdálo, že brankář Marek Štěpnička střelu pokryje, míč mu prošel pod nohou do branky. Od tohoto okamžiku už nemělo smysl na nic čekat a kluci MSK museli vrhnout vše do útoku. Tak ovšem zapomněli na další brejk, kde pavlovičtí šli ve dvou na osamoceného brankáře Břeclavi. Pavlovický Adam Springer vystřelil, a náš brankář míč vyrazil, ovšem ke vší smůle zrovna k noze pavlovického Kryštofa Petráska a ten už se do odkryté branky i přes snahu našeho gólmana trefil přesně.MSK-V.Pavlovice 0:2.

 

Pak už následovalo jen utkání o 3.místo proti mužstvu z Moravského Žižkova. Brzy po prvním písknutí se trefil náš Vojta Borýsek. Toto utkání bylo poznamenáno tvrdým, avšak neúmyslným faulem ze strany našeho Patrika Hakaly. Ten byl po právu odměněn žlutou kartou a náš tým pak vyloučením jednoho hráče na minutu. Soupeř MSK útočil a střílel ze všech zbraní, avšak překonat brankáře MSK se mu nepodařilo. Brankář Marek Štěpnička při jedné střele předvedl „tygří skok“ a hlediště jej odměnilo za tento zákrok potleskem. Ke konci oslabení unikl do útoku Vojta Borýsek a v oslabení vstřelil další branku. MSK Břeclav-M.Žižkov 2:0.

 

Naši kluci tedy v tomto kole skončili s jednou prohrou na 3.místě.Další kolo halové ligy OFS se odehraje 25.1.2014

Zpět