MSK A-FK Mutěnice 4:2 (1:1)

 

Ke druhému přípravnému zápasu před jarní částí mistrovské sezóny vyběhli třetiligoví fotbalisté MSK Břeclav a za mrazivého sobotního dopoledne. Jejich soupeřem byl vedoucí celek krajského přeboru FK Mutěnice. První poločas byl vyrovnaný, a to  herně i co do vstřelených branek. Skóre otevřel již ve druhé minutě Radek Sasín, který po křídelní kombinaci dostal zpětnou přihrávku a šanci zkušeně zužitkoval. Mutěnice se v první části hry dostávaly až příliš hodně k míči  a po půlhodině hry jejich střelec Koštuřík po úniku tvrdou ranou k tyči vyrovnal na 1:1. Do přestávky měli domácí ještě pár šancí dostat se znovu do vedení, zejména Pavel Lapeš se o to mohl dvakrát postarat. Jednou ale na míč nedosáhl, podruhé nabídnutou šanci dobře nevyužil.

 

Po změně stran  poslal MSK do vedení 2:1 Ondřej Přichystal, který se z hranice šestnáctky trefil přesně k tyči. Mutěnice dokázaly ale i podruhé vyrovnat, a to ze své  jediné nebezpečné akce ve druhé půli. Autorem jejich druhého gólu nebyl nikdo jiný, než obávaný střelec Koštuřík, který hlavou zpracoval dlouhý nákop do šestnáctky domácích. „Situaci naše obrana špatně vyřešila, byli tam stoper i brankář a přesto se jediný hráč soupeře dostal k zakončení,“ vyjádřil svou nespokojenost se druhou brankou v síti MSK trenér Milan Valachovič. Jeho svěřenci pokračovali ve své drtivé převaze, hrálo se jen na polovině Mutěnic.

 

Střeleckou nedostatečnost protrhl až v 74.minutě Tomasz Gomola křížnou střelou z levé strany. „Měli jsme dobrých osm stoprocentních gólových šancí, třikrát Cupák, dvakrát Přichystal, ale také Lapeš, Sasín a Jurčík,“ bilancuje trenér MSK spálené šance. Krátce před koncem zápasu upravil na konečných 4:2 pro MSK přichystal, když vystihl nepřesnou rozehrávku hostí a šel sám na brankáře Mutěnic. „Stále je to jen příprava a na větší závěry je dost času. Čtyři hráči již ale o týdenním tréninku a jednom přípravném zápasu u nás skončili. Posílit bych chtěl družstvo dvěma zkušenějšími obránci, a také na krajích zálohy nejsem zcela spokojen. Z těchto postů jsme v minulosti úspěšně zakládali útočné akce,“ dává Milan Valachovič své předběžné hodnocení průběhu zimní přípravy a nastiňuje, kudy se budou jeho snahy o posílení kádru ubírat.

 

Sestava MSK: Prokop – Benetka, Šenk, Brunovský – Paděra, Sasín, Wallisch, Kučera, Hloch  – Lapeš, Gomola.  Ve 2.poločasu střídali brankář Mrkvica a v poli Cupák, Přichystal, Sasínek  a Jurčík. Z hráčů širšího kádru chyběl jen Pavel Simandl.

 

Další přípravný zápas čeká fotbalisty MSK A v sobotu 1.února (od 11 hod). Budou hosty juniorky Slovanu Bratislava. 

Zpět