Břeclav (hý).  Pětašedesát minut dokázali fotbalisté Horáckého FK Třebíč vzdorovat v přátelském zápasu třetiligovému MSK Břeclav, který si je na sobotu 2.března pozval k přátelskému zápasu. Dokud měli dostatek sil, běhali s domácími hráči a nepouštěli je do vyložených šancí. Proto v prvním poločasu padla do jejich sítě jediná branka. Vstřelil ji ve 27.minutě Martin Kotol, který se po závaru před třebíčskou brankou dostal k odraženému míči a poslal ho ke vzdálenější tyči. V již zmíněné 65.minutě se roztočil brankový kolotoč, který odstartoval Radek Sasín. Využil nedorozumění brankáře Třebíče s jeho obráncem, vnikl mezi ně, vzal jim míč a podruhé rozvlnil síť soupeřovy branky. O třináct minut později přišla další chyba již značně utahaného celku HFK. K míči se dostal Pavel Simandl, šel sám na brankáře, zpětnou přihrávkou našel Tomáše Pospiše a ten skóroval do odkryté branky. Deset minut před koncem hrací doby zvýšil na 4:0 Lucas Carvalho. Nejprve založil po levé straně akci Patrik Levčík, vrátil míč zpět na hranici šestnáctky a mladičký Brazilec umístěnou střelou ke vzdálenější tyči nedal brankáři hostí šanci. A to ještě nebylo všechno. Tři minuty před koncem si na centr Carvalha naběhl obránce MSK Jakub Šenk, vyskočil výše, než obránce Třebíče, a přesnou hlavičkou našel správný cíl. A v poslední minutě se parádní individuální akcí blýskl kapitán Břeclavi Simandl. Jedním dotykem si zpracoval přihrávku a druhým poslal míč z pětadvaceti metrů za záda gólmana Třebíče pošesté. „Jak obvykle, vydrží hráči nižších soutěží s favoritem první poločas a pak jim postupně docházejí síly. My jsme toho využili ke vstřelení několika pěkných branek. Ze strany Třebíče brance Lukáše Prokopa za celý zápas vážnější hrozba nepřišla,“ vyjadřuje se k průběhu zápasu trenér MSK Milan Valachovič. A proč se v sestavě neobjevili Gianpaolo Pezzoti z HFK Olomouc a Radim Diviš, hráč Karviné? „V průběhu minulého týdne jsme po jednání na vedení klubu další činnost těchto dvou hráčů, kteří byli u nás na zkoušku, ukončili,“ vysvětluje trenér Valachovič, který je současně sportovním manažerem kopané MSK.

Sestava MSK: Prokop – Silva (70.Šenk), Dostálek, Krejčí, Dobšíček (46.Levčík) – Kotol, Bezděk, Simandl, Kleiber (46.Carvalho) – Santos Lobo (46.Pospiš).

V sobotu 9.března budou v Břeclavi při dalším přátelském zápasu hosty fotbalisté vedoucího divizního celku SK Líšeň (14:30 hod) a hned nato v neděli 10.března se na přírodním trávníku v Sedleci nebo v Bavorech střetnou muži áčka MSK s FK Kunice, aktuálně nejlepším celkem České fotbalové ligy. Mistrovské zápasy Moravskoslezské fotbalové ligy začnou v sobotu 23.března, celek MSK bude v prvním kole hostem v Hlučíně. Nově poskládané družstvo trenéra Milana Valachoviče se domácím divákům poprvé představí v sobotu 30.března (15:30 hod), soupeřem jim bude Žďár nad Sázavou.

Zpět