MU        MSK U19 – TATRAN BOHUNICE  4:0 (2:0)

Sestava: Hustý  – Machovský , Vejvančický, Nešpor, Dobšíček – Hromek(85´Konečný), Polášek, Palla(80´Havlena), Levčík – Kruták, Dunka (70´Segundo)

20´  1:0  Kruták  (Dunka)                         69´  3:0  Kruták (Polášek)

31´  2:0  Dunka  (Levčík) pen.                  87´  4:0  Kruták (Segundo)

Břeclav (hý).  Dalšího výrazného vítězství dosáhli v dorostenecké divizi mladí fotbalisté MSK Břeclav kategorie U19. Ve svém šestém startu získali čtvrtou výhru (k tomu dvakrát remizovali) a upevnili si tak pozici v nejvyšších sférách tabulky soutěže. Tentokrát byly jejich obětí brněnské Bohunice, které si odvezly porážky 0:4. Celé utkání bylo hráno za zřetelné převahy domácího celku. Soupeři nepovolil rozvoj jeho tradiční kombinační hry, rozbíjel jeho pokusy o souhru v zárodku a nutil ho nakopávat míče směrem dopředu. Tam již bylo jednodušší se jich zmocnit, zakládat vlastní útočné akce a postarat se i o jejich úspěšné zakončení v podobě vstřelených branek. Ta první padla ve 20.minutě a zrodila se

ze spolupráce dvojice útočníků MSK. Jan Dunka přihrál Tomáši Krutákovi, ten se díky své rychlosti dostal za obranu až před brankáře a přeloboval ho. Druhý úspěch břeclavské devatenáctky zaznamenal Dunka v 31.minutě z pokutového kopu. Zařídil ho Patrik Levčík, který se v šestnáctce hostujícího celku dokázal šikovně uvolnit a obránci Bohunic mu znemožnili vystřelit jen díky nedovolenému zákroku, Dunka si počkal na pohyb brankáře a s přehledem poslal míč do opačné poloviny branky. Stejný brankový příděl připravili hráči MSK Tatranu Brno Bohunice i na druhou půli, která se hrála opět za jejich převahy. Hbitý Kruták, jehož návrat do družstva z krátkého hostování v Jihlavě byl evidentně impulsem

ke zlepšeným výkonům celého kolektivu, přidal další dva gólové zápisy a dosáhl tak hattricku. Nejprve v 69.minutě dostal Michal Polášek přesnou přihrávku od Sebastiana Pally, vypálil na branku Bohunic a trefil tyč. Míč se odrazil do pole, a protože Kruták byl připravený a postavený na správném místě, nebylo pro něho těžké dopravit míč do sítě. Čtvrtý úspěch zaznamenal Kruták opět ze sólového nájezdu, tentokrát po přihrávce od střídajícího Adriana Segundy v 87.minutě. „Důležité bylo, že jsme Bohunice nenechali hrát. Kruták je rychlý a pohotový, střelecky se mu daří. Pochválit musím i Dunku, který je jako loni nejlepší střelec družstva tradičně bedlivě střežen i více hráči, a to nám dává prostor pro rozvoj hry přes další naše borce,“ zamýšlí se nad příčinami úspěchu šéftrenér staršího dorostu MSK Luděk Zlámal. A co čeká devatenáctku v příštím kole? Pojede do Líšně, což jistě nebude jednoduchá záležitost, protože i Líšeň patří v divizi k těm úspěšnějším celkům. Po minulém kole byla třetí jen o bod za vedoucí dvojicí Pelhřimov, Břeclav. Navíc bude chybět Kruták, kterého čeká cesta s rodiči do zahraničí. Z marodky se ale již vrátila většina hráčů, jen Rostislav Kurial zůstává zatím mimo hru se zraněným kolenem. V družstvu panuje zdravý optimismus

před dalším pokračováním dorostenecké divize.