Test mladšího dorostu MSK se soupeřem z Afriky

 

Břeclav.  V době zasněženého hřiště MSK s umělou trávou, kdy se řada plánovaných zápasů odložila, nastoupila sedmnáctka MSK proti atraktivnímu soupeři, regionálnímu výběru Nigérie. Ten je v České republice na dvouměsíčním pobytu, základnu má na Zlínsku a odsud vyráží k přátelským zápasům po celé republice. V sobotu 23.února tak našel cestu do Břeclavi a změřil síly se svěřenci trenéra Karla Bečky. Byl úspěšný, vyhrál přesvědčivě 6:2 (2:2). Skóre bylo otevřeno již v páté minutě, když rozhodčí nejprve ponechal Nigerijcům výhodu, když ale pokazili přihrávku, tak jim míč vrátil. Než se stačil zformovat obranný val hráčů MSK, kteří se již vysouvali vpřed, bylo to po snadném průniku 0:1. A o pět minut později

po zbytečném faulu v šestnáctce domácích zvýšili Afričané své vedení na 2:0. Pak se hra vyrovnala a přišly i šance celku MSK U17, korunované dvěma brankami. Na 1:2 snížil ve dvacáté minutě Tomáš Novák tečovanou střelou po vydařené kombinační akci, za dalších šest minut vyrovnal na 2:2  přízemní střelou z hranice šestnáctky Tomáš Košut. Do konce poločasu se střídaly rychlé akce na obou stranách, hodně se bojovalo o míč ve středu hřiště. Druhý poločas přinesl znovu rychlé branky Nigerijců. Po devíti minutách hry se dostali díky přesné hlavičce do vedení, v 53.minutě střelou z rohu šestnáctky zvýšili na 4:2. V první čtvrthodince druhé půle měli ještě několik dalších nadějných příležitostí ke vstřelení gólu, teprve pak se hra opět vyrovnala a mohli skórovat i dorostenci MSK. Jejich největší šanci spálil Richard Simonyi, který dostal dobrou přihrávku od Vojtěcha Hovězáka, ale ze dvou metrů poslal míč do rukou brankáře Nigérijců. V posledních pěti minutách zápasu se hosté trefili ještě dvakrát a navýšili tak své vítězství na 6:2. „Byla to vítaná konfrontace s velmi kvalitním soupeřem. Výsledek mohl být pro nás příznivější, kdybychom se nenechali zaskočit v úvodu obou poločasů rychlými brankami,“ komentuje průběh zápasu, který se hrál na velmi těžkém terénu, trenér sedmnáctky MSK Karel Bečka.

Sestava MSK U17: Kunický (41.Fojtů) – Horčička, Večeřa (41.Vilušinský), Svoboda, Hovězák – Mácsai (41.Hykl), Vu Van, Košut, Novák – Simonyi, Bílek (41.Radkovič).

Ve čtvrtek 28.února se v Břeclavi objeví jiný výběr Nigerijců, tentokrát to bude celek jejich dvacetiletých fotbalistů. Trenér MSK Luděk Zlámal proti nim povede svou devatenáctku, posílenou o některé věkem odpovídající hráče áčka a béčka mužů. Zápas začne ve 14 hod.

Zpět