MU     LÍŠEŃ -   MSK U19   2:1 (1:0)

 

Sestava: Hustý  – Havlena, Machovský, Nešpor, Dobšíček – Hromek, Polášek, Palla, Levčík(85´ Konečný) – Segundo, Dunka

 

45´  1:0                           49´  1:1  Palla (Dunka)

 .                                     88´  2:1                                              

 

 

 

Těsně před koncem zápasu přišli o neporanitelnost

 

Líšeň.  Devatenáctkrát v jedné řadě nenašla fotbalová devatenáctka MSK Břeclav v dorostenecké divizi přemožitele. Na jaře se skvělým finišem dotáhla na druhé místo tabulky, když ze třinácti zápasů jich deset vyhrála a jen třikrát remizovala, v šesti kolech podzimní části soutěže 2010-2011 byla čtyřikrát vítězná a dvakrát remizovala. Jubilejního dvacátého příznivého záznamu se nedočkala, v měření sil prvních dvou celků tabulky prohrála v Líšni těsně 1:2.

Zápas měl velmi dobrou sportovní úroveň, na hřišti bylo znát, že se střetla družstva z čela tabulky. První poločas byl oboustranně opatrný, soupeři si byli vědomi svých kvalit, hrálo se mezi šestnáctkami bez gólových šancí. Zahřmělo ve 45.minutě, kdy Líšeň kopala rohový kop. Josef Nešpor si nepohlídal bližší tyč, míč propadl do malého vápna, odkud středový obránce František Machovský odběhl při sledování pohybu jednoho z útočníků domácích.

Do uvolněného prostoru šikovně naběhl jiný hráč Líšně a z pěti metrů doklepl míč do sítě. Gól do šatny celek Břeclavi nepoložil, uplynulo jen osm minut druhé půle a individuální akcí se blýskl Sebastian Palla. Protáhl se mezi obránci, dostal se do sólového nájezdu a srovnal skóre na 1:1. Hra se znovu dostala do kombinační roviny bez střeleckých hodů, obrany pracovaly na obou stranách pozorně a útočníky soupeřů do ničeho nepouštěly. Přece jen trochu více šancí měla Líšeň díky standardním situacím, i proto, že rozhodčí se při řešení sporných situací většinou přiklonil na jejich stranu. Zdálo se, že remízou utkání skončí, což by jistě oba soupeřící kolektivy přijaly. Přišla ale 88.minuta, v níž se záložník Líšně dostal k dobře odskočenému míči, báječně se trefil a z dobrých čtyřiceti metrů poslal míč do sítě

za záda brankáře Daniela Hustého, který s tím vůbec nepočítal a stál o pár metrů od brankové čáry dál, než bylo v danou chvíli potřeba. „Nehrál Tomáš Kruták, kterého ale dobře nahradil Adrian Segundo. Naopak se hra nedařila Janu Dunkovi, míč ho neposlouchal, nedokázal se prosazovat jak obvykle, nebylo ho na hřišti vidět. Hodně aktivní byl Palla, střelec naší jediné branky. Obrana zahrála jako celek velmi slušně, co nám chybělo, byla podpora útoku finálními gólovými přihrávkami záložní řady za obranu nebo mezi obránce,“ hodnotí průběh zápasu v Líšni trenér devatenáctky Luděk Zlámal. „Soutěž je dlouhodobá, těsná porážka s dobrým soupeřem by nás měla motivovat k dalším dobrým výkonům. Příležitost prokázat své kvality budeme mít již v dalším kole v sobotu 2.října (od 10:15), kdy na naší půdě uvítáme další přední celek dorostenecké divize FK Pelhřimov,“ dodává trenér Zlámal i s pozvánkou pro příznivce mladé kopané MSK.                                                             (er)

Zpět