MSK Břeclav A-1.SC Prostějov 0:2 (0:2)

Fotbalisté MSK Břeclav mohli v posledním kole Moravskoslezské ligy 2013-2014 hrát před vlastními příznivci v poklidu. Svou třetiligovou příslušnost si zajistili v předposledním kole výhrou 2:1 v Zábřehu a trenér Karel Bečka tak mohl dát příležitost širšímu spektru hráčů. „Šanci dostali další mladí hráči i ti členové širšího áčka, kteří nebyli až tolik vytěžovaní. Překvapivě mě někteří z nich přesvědčili o tom, že budou v budoucnu schopni úspěšně v této vysoké soutěži startovat,“ vyjadřuje se trenér Břeclavi k nominaci

na zápas, který byl na žádost soupeře 1.SC Prostějov hrán již ve středu 11.června.

Zatímco v minulém kole stačilo Břeclavi k vítězství a třem bodům zužitkovat dvě ze tří gólových šancí, tentokrát byl stejně úspěšný Prostějov. V prvním poločasu se dostal ke dvěma gólovým střelám a obě skončily za zády Davida Mrkvicy, který tentokrát zastoupil Lukáše Prokopa. Třetí šanci Prostějova zastavil brankář MSK ještě před střeleckým pokusem včasným vyběhnutím.

Na druhé straně měli domácí fotbalisté více ze hry, ale střelecky se neprosadili. Jedovatou střelu Pavla Lapeše vyrazil jemným dotykem prstů brankář hostí, ve 22.minutě si na míč nesáhl, ale ostrý projektil z kopačky Lucase Carvalha skončil jen na tyči.

Ve druhé půli došlo na obou stranách k většímu počtu střídání, což byl i následek velkého horka. Domácí hráči chtěli skóre upravit a nejblíže k tomu měli Stange da Silveira a Patrik Levčík. Oba však nedokázali v dobré pozici z blízkosti úspěšně dotlačit míč do branky soupeře. V závěru se do útočení zapojil i stoper Ondřej Lysoněk, dostal se ke střele přímo z voleje a jeho míč šel jen těsně vedle tyče. „V zápase byl viditelný rozdíl ve zkušenosti útoků, která se projevuje v proměňování šancí,“ komentoval  rozdíl ve využití brankových příležitostí obou týmů trenér MSK Karel Bečka.

Nutno dodat, že Prostějov odehrál MSFL se silným kádrem, doplněným před sezónou zkušenými exligovými borci. Šel do hry s úsilím bojovat o postup do 2.ligy a skončil v popředí tabulky na třetím místě za Slezským FC Opava a SK Sigma Olomouc B. I to dává realističtější pohled na měření sil tohoto celku se silně omlazeným hráčským kolektivem MSK Břeclav.

Sestava MSK: Mrkvica – Šilinger (55.Levčík), Hloch, Lysoněk, Benetka – Netopilík (46.Šenk), Simandl, Paděra, Carvalho (64.Wallisch) – da Silveira (46.Sasínek), Lapeš (46.Jurčík).

Moravskoslezská fotbalová liga bude uzavřena v pátek 13.června posledními dvěma zápasy, které již nic nezmění  na čele ani na konci tabulky. Muže MSK čeká zasloužený dvoutýdenní odpočinek a od 1.července již začnou s přípravou na sezónu 2014-2015.