V průběhu podzimní části Moravskoslezské ligy Sportovních center mládeže odešel od fotbalistů MSK Břeclav kategorie staršího dorostu U19 trenér Petr Maléř. Za tři měsíce své činnosti udělal s družstvem velký kus práce. Hráčský kolektiv se stmelil, družstvo jako celek si začalo více věřit, urputněji bojovat o ligové body a výsledkem byl posun do středu tabulky na osmou příčku. 

 

O kvalitách trenéra Maléře ale vědí i jinde, a tak přišla lákavá nabídka, aby se stal asistentem hlavního trenéra Petra Čuhela u prvoligových mužů 1.FK Příbram. Takové nabídce se těžko odolává, a proto nebylo divu, že trenér Maléř do Příbrami odešel. „V Břeclavi jsem byl spokojený, našel jsem zde názorovou shodu na trenérskou práci u sportovního ředitele Milana Valachoviče a rozuměl jsem si s vedením klubu i dalšími trenéry. Přeji klukům z devatenáctky hodně dalších úspěchů, budu jejich výsledky bedlivě sledovat,“ řekl při svém odchodu do Čech Petr Maléř.

 

Sám se postaral o náhradu, když oslovil dalšího Brňáka, Jiřího Pechu a nasměroval ho do Břeclavi. Tento trenér již s devatenáctkou pracuje a současně převzal i funkci šéftrenéra fotbalového dorostu MSK. Chce navázat na to, co mu Petr Maléř přenechal. Nejprve se musí seznámit s jednotlivými hráči, poznat jejich schopnosti i nedostatky, z toho vycházet při tvorbě týmu podle vlastních představ.

 

Jeho cíle jsou stejné. „Chci, aby se kluci fotbalem bavili, ale také aby usilovali o co nejlepší výsledky. To stejné budu vyžadovat i od trenérů sedmnáctky a šestnáctky. A v prvé řadě bych rád naplnil základní úkol trenéra nejstaršího dorostu – odevzdávat jednoho až dva hráče ročně třetiligovému áčku mužů Břeclavi,“ svěřuje se se svými trenérskými záměry dvaačtyřicetiletý trenér, který byl s mladšími žáky Zbrojovky Brno ročníku 96 halovým mistrem ČR a stříbrným na venkovních trávnících.

 

 Vyrostl v Žabovřeskách, ve čtrnácti letech odešel do Zbrojovky Brno, nejlepší tři fotbalová léta strávil v Uherském Hradišti a působil i čtrnáct let v zahraničí (rok v Řecku a třináct let v Rakousku). V Břeclavi ho čeká pořádný kus poctivé práce, do které vstupuje s velkým odhodláním.

Zpět