MSK Břeclav-junioři 1.SC Znojmo 7:1 (2:0)

Ve svém druhém přípravném zápasu na jarní část Moravskoslezské fotbalové ligy si áčko MSK Břeclav s chutí zastřílelo. Hostilo juniory Znojma a rozdrtilo je poměrem branek 7:1. Zlepšilo si tím chuť po porážce 1:3 v Brně s juniory Zbrojovky z minulého týdne.

Mladý kádr Znojma celek MSK moc neprověřil, domácí fotbalisté byli od začátku pány na hřišti. Skórovali již ve třetí minutě, když Antonín Horváth úspěšně zakončil po samostatném úniku protiútok. Do konce poločasu se ještě trefil hlavou Tomáš Pospiš, který zužitkoval centr z trestného kopu Pavla Simandla.

„Zápas se mohl zdát v prvním poločasu vyrovnanější, protože jsme kazili hodně přihrávek uprostřed hřiště. Měli jsme ještě dva nájezdy na branku Znojma (Horváth a Pospiš), které jsme neproměnili,“ popisuje průběh první části hry trenér Karel Bečka. Hosté si brzy po změně stran vstřelili vlastní branku a dál již moc nevzdorovali. Střídající brankář MSK Dominik Kunický tak neměl žádnou práci, o udržení tělesné teploty se musel starat vlastním pohybem, ne obrannými zákroky.

Po průniku Pavla Jurčíka a jeho zpětné přihrávce přidal čtvrtý gól dorážkou Milan Sycha, podruhé skóroval Pospiš po centru Jakuba Dobšíčka do šestnáctky Znojma a o dvě branky MSK (pátou a sedmou) se postaral po standardních situacích stoper Tadeáš Zezula. Čestný úspěch vsítilo Znojmo za stavu 0:6, byla to vydařená střela pod břevno.

„Výsledek nepřeceňujeme ani nepodceňujeme. Chyby, které se v zápasu vyskytly, si rozebereme a pokračujeme v přípravě. V dalším týdnu to bude třikrát ve dvou fázích. Přátelské zápasy jsou zpestřením přípravy a šancí prověřit si v nich zkoušené hráče,“ dodává trenér Bečka.

Sestava MSK: Prokop (46.Kunický) – Dobšíček, Zezula, Šenk, Košut – Hloch, Paděra, Dvořák, Horváth (18.Svoboda) – Simandl – Pospiš.

Ve 2.půli dále střídali: Klusák, Jurčík, Sycha, Tetur.

Série přípravných zápasů áčka fotbalistů MSK bude pokračovat v neděli 31.ledna, kdy do Břeclavi přijede juniorka Slovanu Bratislava. Začátek zápasu je stanoven na 13 hod.