MSK Břeclav U19-Havlíčkův Brod U19 1:2 (0:0)

 

V zápasu jedenáctého kola Moravskoslezské dorostenecké ligy U19 podlehli mladí fotbalisté MSK Břeclav celku FC Slovan Havlíčkův Brod v domácím prostředí 1:2. Byl to vyrovnaný zápas, ve kterém dokonce domácí hráči hosty převýšili co do počtu střel (14:12) a kopali i více rohových kopů (7:4). Přesto byl Slovan efektivnější, za výhru 2:1 si odvezl tři body do tabulky, ve které je aktuálně pátý se stejným počtem bodů, jakého dosáhl čtvrtý Frýdek-Místek.

 

Obě branky v síti Dominika Kunického si byly hodně podobné. Domácí obránce zakládal útok, po ztrátě míče přešli hosté do protiútoku, jednou po levé a jednou po pravé straně. V přečíslení dokázali přesně kombinovat, dostat se do nebezpečné blízkosti branky MSK a skórovat. Stalo se tak v 65. a 71.minutě hry, do té doby se oba celky střídaly

v šancích, které zůstaly nevyužity.

 

O tom, že je v podzimní části soutěže nejlepším střelcem Břeclavi, znovu přesvědčil Richard Simonyi. Po zranění byl deset dnů mimo trénink, těsně před sobotním zápasem poprvé po pauze lehce potrénoval a hodně chtěl být s družstvem. Trenér Jaroslav Nádeníček ho posadil na lavičku náhradníků, patnáct minut před koncem zápasu to ale Ríša nevydržel a vynutil si střídání. Na hřišti byl jen deset minut, za tu dobu ale dokázal vstřelit kontaktní branku. Po úniku po křídle mu nahrál Ondřej Kocourek a on hlavou poslal míč za záda brankáře hostí.

 

To vedlo k pokračování útočného tlaku, snaha o vyrovnání byla patrná. Dokonce se starším dorostencům MSK podařilo podruhé skórovat, zvednutý praporek postranního rozhodčího ale uznání gólu nedovolil. Podle jeho názoru se dostal míč po rohovém kopu za koncovou čáru, zklamaní mladí fotbalisté MSK ale byli přesvědčeni, že letěl přímo do šestnáctky Havlíčkova Brodu.

 

 „Byl jsem maximálně spokojený s nasazením hráčů, jejich bojovností, zájmem o hru. Dostali jsme se i k množství střeleckých příležitostí, které převyšovalo obvyklý počet. Jen branek dosahujeme ztěžka, a proto ten nepříznivý konečný výsledek. Také nás pronásleduje množství zranění, potřebujeme se přes zimní přestávku dát dohromady, potrénovat a na jaře zkusit dosahovat lepších výsledků,“ komentuje trenér devatenáctky MSK Jaroslav Nádeníček jinak povedený zápas s kvalitním celkem Havlíčkova Brodu.

 

Fotogalerie: http://www.mskbreclav.najednou.cz/galerie2/156/

 

Sestava MSK: Kunický – Kacr, Kurdík, Svoboda, Redek, (75.Simonyi) – Radkovič, Vu Van, Tichý, Košut, Trčka (78.Fungáč) – Pohanka (71.Kocourek).

 

Další zápas čeká devatenáctku MSK v neděli 26.října na hřišti šestého celku tabulky FK SAN-JV Šumperk.

Zpět