MSK-Hlučín 4:3 (1:0)

V předehrávaném zápasu posledního kola Moravskoslezské fotbalové ligy 2014-2015 porazili muži MSK Břeclav A na svém hřišti sedmý celek tabulky FC Hlučín 4:3. Již v Opavě se do černého trefili třikrát, nyní proměnili čtyři gólové příležitosti, což se jim v předcházejících kolech soutěže moc nedařilo.

První úspěch zaznamenali již ve třetí minutě, když špatnou rozehrávku Hlučína vystihl Matheus da Silveira a otevřel skóre. V následujících minutách hry byli hosté fotbalovější a dokázali si vytvořit i gólové šance. Po chybě brankáře domácích Dominika Kunického vykopával z brankové čáry míč Jan Hloch, další útočný pokus Hlučína skončil na tyči břeclavské branky. Až po půlhodině hry se síly na hřišti vyrovnaly a do šaten se šlo za vedení domácích 1:0.

Druhý poločas přinesl vyrovnanější boj o ligové body. Hráči MSK se snažili kombinovat a pronikat na polovinu soupeře po stranách. První se ke slovu ale dostal Hlučín, který po rohovém kopu poslal v 52.minutě odražený míč nekompromisně za záda Kunického. Vedení vrátil domácím o deset minut později Hloch po vydařené kombinační akci, kterou sám založil. Předal míč Silveirovi, ten prodloužil dál do křídla Lucasu Carvalhovi, který akci zatáhl hlouběji na polovinu hostí, nacentroval do šestnáctky a rozeběhnutý Hloch již věděl co udělat.

Hlučín se nevzdával a podruhé vyrovnal. Stalo se tak v 65.minutě po chybě v zadních řadách, která umožnila útočníkovi hostí přiblížit se zboku ke Kunickému a prostřelit ho. Na odpověď se nečekalo dlouho. Po minutě přišla další úspěšná akce po straně, míč šel od Hlocha na Carvalha, jehož přihrávku do šestnáctky nasměroval Pavel Jurčík k tyči.

Přišly další šance, při jedné z nich byla nastřelena tyč hlučínské branky, pak brankář, a nakonec bránící hráč. Dorážky Tadeáše Zezuly a Tomáše Košuta do sítě hostí neprošly. Až Tomáš Pospiš z rychlého protiútoku zvládl deset minut před koncem hrací doby akci jeden na jednoho a levačkou zvýšil na 4:2.

Tento stav mohl zůstat jako konečný. V poslední minutě ale místo odkopu na polovině hřiště došlo ke ztrátě míče, protiútoku a dorážce do prázdné branky. Hned po následující rozehrávce rozhodčí zápas ukončil. „Jsem rád, že naši mladí hráči dokázali porazit silný celek Hlučína. Bojovali, šlapali i v tom horku, produkovali pohledný fotbal po stranách, bylo vidět, že chtějí vyhrát,“ byl po zápasu spokojený trenér MSK Karel Bečka.

Sestava: Kunický – Hloch, Zezula, Klusák, Košut – Carvalho, Simandl, Paděra, Fojtík (44.Jurčík) – Horváth (53.Pospiš), Silveira (78.Tetur).

Závěr tabulky: 10.MFK Vyškov – 35 bodů, 11.FK Slávia Orlová-Lutyně – 34, 12.SK Líšeň – 33, 13. 1.HFK Olomouc – 31, 14.MSK Břeclav – 30, 15.Horácký FK Třebíč – 27, 16.Slezský FC Opava B – 8.