Pro zápas třetího kola Moravskoslezské ligy SCM U17 měl trenér sedmnáctky MSK Břeclav Michal Škrabko k dispozici kompletní hráčský kádr, byť početně úzký. Na hřiště se po zranění vrátil útočník Libor Radkovič a do branky se postavil Vojtěch Bíza.

 

Trenér věděl, že jeho svěřence v Opavě nečeká žádná procházka, vždyť od tohoto celku na jaře inkasovali šestibrankový příděl. „Nevím, proč byl výkop při vzdálenostech obou míst stanoven na 10:15 hod. Museli jsme kvůli tomu vstávat před pátou hodinou. Přesto jsme soupeře zaskočili a byli jsme na hřišti o třicet minut dříve, než on. To se nám vyplatilo, již ve třetí minutě jsme šli do vedení. Richard Tichý si s Kamilem Redkem vyměnil míč, našel na křídle nabíhajícího Michala Floruse, který se prohnal kolem obránce a přesný pas poslal na nabíhajícího Radkoviče, který se nemýlil,“ posteskl si na organizaci soutěže a pochválil své hráče za skvělý vstup do zápasu trenér Škrabko.

 

V dalším průběhu prvního poločasu měla Opava zřetelnou herní převahu, dobře organizovaná obrana MSK jí ale úspěšně čelila. Problémy byly jen se standardními situacemi, při nichž se snášely centry do pokutového území, a z nich docházelo k ohrožení Bízovy branky. Gólem skončila ale jen jedna z těchto situací, navíc paradoxně po nepovedeném kopu domácího útočníka, jemuž míč sklouzl po kopačce a ocitl se překvapivě v síti blízko tyče. V závěru první části hry mohli skórovat i hráči Břeclavi. V dobrých šancích v šestnáctce Opavy byli Tichý a Milan Kurdík, které zastavily zákroky obránců na hranici pravidel. „Věděli jsme, že nám budou postupně docházet síly, ale nechtěli jsme se vracet domů s prázdnou. Domácí byli aktivnější, ale nepřesní v zakončení, hrozili opět jen při volných přímých kopech. My jsme měli tři dobré šance.

 

Florusovi při úniku skočil na poslední chvíli pod nohy brankář Opavy, gólem neskončilo ani sólo Tomáše Trčky a Tichý střílel vedle tyče,“ popisuje průběh druhého poločasu Michal Škrabko. Dlouho se sedmnáctka MSK držela, odolávala tlaku i se čtyřmi zraněnými hráči, bez možnosti dalšího střídání. Tři minuty před koncem zápasu z náhodně odraženého míče skórovali domácí podruhé a se závěrečným hvizdem rozhodčího přišel třetí gól, znamenající porážku Břeclavi 1:3. „Tým předvedl, že má velké srdce, musí se nyní dát zdravotně do pořádku, aby dobře zvládl čtyři zápasy během čtrnácti dnů. Na soupeře se těšíme, největším naším problémem zůstává úzký hráčský kádr,“ uzavírá optimisticky své hodnocení trenér Škrabko.

 

Sestava: Bíza – Fungáč, Kacr, Kurdík, Poláček , Krevňák (62.Kocián) – Florus, Kocourek, Redek, Tichý, Trčka – Radkovič.

 

Další program: Středa 28.8. MSK U17-Zbrojovka Brno, sobota 31.8. MSK U17-Baník Ostrava, sobota 7.9. Zlín-MSK U17, středa 11.9. Slovácko-MSK U17.

Zpět