Břeclav (Jaroslav Hýbner).  Série přípravných zápasů fotbalistů MSK Břeclav na další  ročník Moravskoslezské fotbalové ligy začala pod vedením nového trenéra Ivana Dvořáka mladšího ve středu 8.července v Dunajské Lužné. Oproti dřívějšku nastala výrazná změna v tom, že do hry byly nasazeny hned dvě jedenáctky MSK, z nichž každá odehrála jeden poločas. Vstupní zápas nové sezóny se výsledkově nevydařil. Celek třetí slovenské ligy, který v minulé sezóně soutěž vyhrál, ale neuspěl v baráži o postup do II.ligy, vyhrál 3:1.

Byly to dva rozdílné poločasy. Ten první Břeclav vyhrála 1:0 brankou Tomáše Pospiše, který skóroval po přízemním centru Matěje Wallische z pravé strany. Pospiš poslal do sítě domácích ještě jeden míč, který mu naservíroval Antonín Horváth. Rozhodčí zápasu ale gól neuznal kvůli diskutabilnímu postavení mimo hru. Kádr MSK nedoznal oproti jaru výraznějších změn, novou tváří byl jen Pavel Latýn, který přichází ze slovenského Sence. „Museli jsme improvizovat ve složení obrany, v níž nám z bývalého kádru moc hráčů nezůstalo a navíc chyběl z rodinných důvodů Stanislav Klusák. Ve středu pole jsme zkoušeli nové rozestavení se dvěma defenzivními záložníky, na tom budeme také muset ještě dál pracovat. Určitě jsme ale byli v první půli lepším týmem,“ komentuje složení celku a průběh prvního poločasu trenér Ivan Dvořák.

Do druhé půle došlo v týmu hostí k řadě změn a po hodině hry již byla na hřišti úplně jiná jedenáctka. Dunajská Lužná vstoupila po změně stran do výrazné ofenzívy, která jí přinesla otočení skóre dvěma rychlými góly a v nastaveném času přidala ještě třetí. „Po sérii změn a nasazení většího počtu mladých hráčů jsme se jen pomalu z obratu vzpamatovávali a v závěru jsme kupili taktické chyby,“ osvětluje změnu skóre trenér Dvořák. Za deštivého počasí bylo k vidění několik dalších dobrých příležitostí obou celků. Ze strany MSK byli blízko úspěchu Horváth, Matheus Silveira a Ivo Tetur, více šancí ale měli domácí fotbalisté.

Zápas se hrál jen dva dny po zahájení přípravy na podzim. Již při úvodních trénincích se trenérovi ukázalo množství věcí, na nichž bude třeba pracovat. „Úvodní přípravný zápas splnil svůj účel. Zkoušeli jsme nové složení obrany a naším záměrem bylo rozdělit zátěž rovnoměrně na všechny hráče. Po zařazení hráčů z loňského béčka či dorostu bylo pochopitelné, že ve druhém poločasu nebyla naše hra nejlepší,“ dodal nový trenér áčka mužů MSK, který v minulé sezóně v tomto týmu úspěšně nastupoval ve středu obrany.

Sestava: 1.poločas – Prokop – Wallisch, Svoboda, Nešpor (30.Horváth), Fojtík – Carvalho, Košut, Simandl, Paděra, Latýn – Pospiš.

2.poločas – Kunický – Pohanka, Paděra (60.Svoboda), Nešpor (60.Košut), Úlehla – Jurčík, Simandl (60.Bílek), Simonyi (75.Novák), Sycha – Horváth (60.Tetur), Silveira.