MSK U19-Prostějov U19 1:2 (0:2)

Kvalitního soupeře hostil starší dorost MSK U19 v Moravskoslezské dorostenecké lize v sobotu 19.dubna. Byli jím mladí fotbalisté 1.SK Prostějov, jimž patří v čelní skupince páté místo v této druhé nejvyšší soutěži v ČR. Výhoda domácího hřiště dávala svěřencům trenéra Jiřího Pechy šanci silný Prostějov potrápit. V prvním poločasu je ale soupeř přehrával po všech stránkách a svou převahu vyjádřil dvěma góly. Oba padly po rohových kopech, při nichž se nepodařilo domácím dorostencům dostat míč do uctivé vzdálenosti od branky Dominika Kunického a hráči Prostějova se v nepřehledných situacích lépe orientovali.

Branku soupeře ohrozila devatenáctka MSK vážně jen jednou, když nepovedený centr Martina Večeři skončil na břevnu. „O přestávce jsme si v šatně důrazně řekli o některých věcech, které je třeba ve druhé půli zlepšit, pokud chceme být úspěšní,“ nebyl spokojen s průběhem hry trenér devatenáctky MSK Jiří Pecha. A stalo se.

Jeho svěřenci začali být aktivnější, přidali na rychlosti i důrazu a jednoznačně ovládli hru. Výsledkem byla kontaktní branka, kterou v 53.minutě krásnou střelou z dvaadvaceti metrů pod břevno zaznamenal Marek Horčička. Dorost MSK tlak stupňoval a vytvářel si další gólové šance. David Vu Van poslal do úniku Ivo Tetura, který sám před brankářem Prostějova střílel vedle. Další centr Večeři přišel zprava na Vojtěcha Hovězáka, který z malého vápna netrefil prázdnou branku. A ještě jednu vyloženou šanci měli domácí mladí fotbalisté, když se Tetur dostal podruhé do úniku. Brankář Prostějova vyběhl daleko za hranici šestnáctky, Tetur byl u míče dříve a podél brankáře ho poslal do sítě. Rána však nebyla dostatečně silná a jeden z obránců hostí stačil míč doběhnout a ještě před brankovou čarou uklidit do bezpečí.

„V závěru jsem stále tlačili, kopali jsme tři rohové kopy, do útoku se zapojil i náš brankář Kunický. Hráčům jsem poděkoval za velmi dobrý výkon ve druhém poločasu, ale musíme hrát stejně plných devadesát minut. Závěr ukázal, že na to máme dostatek fyzických i psychických sil,“ uzavírá svůj komentář trenér Pecha.

Sestava MSK U19: Kunický – Večeřa, Košut, Svoboda, Kolaja – Bílek (16.Novák), M.Horčička, Vu Van, Hovězák – Pohanka (72.Hakala), Tetur.

Další výsledky: HFK Olomouc-Třinec 2:0 (0:0), Hlučín-Znojmo 3:2 (2:0), Hodonín-Hranice 1:2 (1:2), Líšeň-Havlíčkův Brod 2:0 (1:0), Vyškov-Sparta Brno 3:1 (0:1), Vítkovice-Kroměříž     2:2 (2:1).

Tabulka: 1.SK Hranice – 43 bodů, 2.MFK Vítkovice – 42, 3.FC Hlučín – 41, 4.SK Hanácká Slávia Kroměříž – 37, 5. 1.SK Prostějov – 35, 6. 1.SC Znojmo FK – 33, 7.MFK Vyškov – 29, 8.RSM Hodonín – 26, 9. 1.HFK Olomouc – 25, 10.MSK Břeclav – 23, 11.SK Líšeň – 18, 12.FC Slovan Havlíčkův Brod – 18, 13.FK Fotbal Třinec – 8, 14.FC Sparta Brno – 4.

Program 21.kola (26.-27.4.): Hranice-Líšeň, Kroměříž-Hodonín, Sparta Brno-Vítkovice, Prostějov-Hlučín, Břeclav-HFK Olomouc (26.4. 10:15 hod), Znojmo-Vyškov, Havlíčkův Brod-Třinec.