Spartě podlehli až v poslední půlhodině                                                                                                             Sparta Brno U19-MSK U19 4:3 (1:1)

Brno, Břeclav (Jaroslav Hýbner). Starší dorostenci fotbalového klubu MSK Břeclav hráli v zápasu 29.kola Moravskoslezské dorostenecké divize v Brně proti Spartě, která byla v tabulce soutěže bezprostředně před nimi o tři body. Byli blízko tomu, aby bodový rozdíl srovnali. Po poločasu 1:1 uspěli dvakrát v úvodu druhé půle, vedení 3:1 ale neudrželi, v posledních pětadvaceti minutách hry třikrát inkasovali a prohráli 3:4.

Sparta Brno U19-MSK U19 4:3 (1:1).  Hosté začali úspěšně, již v šesté minutě otevřel skóre jejich nejlepší střelec Viktor Kacr, kterému přihrával David Nejezchleba. Tři minuty před koncem poločasu domácí srovnali na 1:1, ale brzy po změně stran se dostali dorostenci MSK do dvoubrankového vedení. V 51.minutě střílel přesně Denis Víša za asistence Kacra a o osm minut později přidal svůj druhý gólový zápis Kacr, přihrával Adam Bařina. Všechno bylo na nejlepší cestě k tříbodovému zisku, domácí fotbalisté se ale nechtěli s průběžným stavem spokojit a třemi brankami (v  64., 70. a 83.minutě) otočili skóre na konečných 4:3 ve svůj prospěch. „Naše branky padly po pohledných kombinacích. Škoda jen, že jsme vedení neudrželi. Zřejmě to bylo i tím, že jsme nastoupili s větším počtem mladších dorostenců, kteří teprve herně zrají, ale zvládli to velmi dobře. Nelze vytýkat dvě špatně odhadnutá vyběhnutí brankáře Miroslava Turka, po nichž domácí vyrovnali na 3:3. I v tomto případě platí, že chybami se člověk učí. Stínem tohoto utkání byla zranění hráčů Slaného a Hermana.“ komentuje brněnský výsledek nový trenér devatenáctky MSK Marcel Houška.

Sestava: Turek – Víša, Kurdík, Herman (58.Tkadlec), Knézlík – Dřevěný (46.Slaný, 76.Malhocký), Krevňák, Martínek, Redek (30.Zonyga) – Kacr, Nejezchleba (30.Bařina).  Na střídání byl připraven ještě brankář Hübl.

Další výsledky: Otrokovice-Havlíčkův Brod 1:1 (1:1), Blansko-Žďár 1:0 (0:0), Pelhřimov-Třebíč 2:0 (2:0), Vrchovina-Bohunice 5:2 (2:0), Svratka Brno-Líšeň 3:1 (1:0), Boskovice-Kyjov 6:1 (2:0), dohrávka Blansko-Vrchovina 2:2 (1:1).

Tabulka: 1.FC Svratka Brno – 66 bodů, 2.FC Viktoria Otrokovice – 57, 3.FK Blansko – 58, 4.FC Slovan Havlíčkův Brod – 46, 5.Horácký FK Třebíč – 44, 6.FC Žďas Žďár nad Sázavou – 41, 7.SFK Vrchovina – 40, 8.FC Velké Meziříčí – 40, 9.FC Sparta Brno – 39, 10.FK Pelhřimov – 36, 11.MSK Břeclav – 33, 12.Tatran Bohunice – 21, 13.SK Líšeň – 20, 14.FC Boskovice – 15, 15.FC Kyjov 1919 – 4.

30.kolo MSDD se bude hrát již ve středu 8.6. a devatenáctka MSK v něm bude hostit od 15:30 hod FK Blansko. I v posledním kole bude mít výhodu domácího hřiště, v neděli 12.června přijede do Břeclavi  starší dorost Tatranu Bohunice.

Také sedmnáctka prohrála o gól

Sparta Brno U17-MSK U17 (2:1 (0:1).  Také mladší dorost MSK na Spartě Brno prohrál nejtěsnějším rozdílem (1:2). Poločas vyhrál 1:0, když se ve 34.minutě po samostatném úniku dostal Adam Bařina sám před brankáře Sparty a svou šanci proměnil.  Druhou dobrou střeleckou příležitost měl Jan Zonyga, ale míč z jeho hlavy skončil těsně vedle tyče. Také Sparta měla dvě gólovky, ale brankář MSK Roman Kalina skvělými zákroky obě zmařil. Vyrovnaný zápas pokračoval i po přestávce. Domácí mladší dorostenci své šance dokázali ve dvou případech proměnit. Nejprve po chybném odkopu se dostal hráč Sparty sám před Romana Kalinu a srovnal na 1:1, pak se za záda brankáře Břeclavi dostal míč, který po trestném kopu změnil po teči směr. V závěrečném tlaku MSK se do šancí dostali David Nejezchleba a Matěj Kristoň, měli ale vychýlenou mušku, a tak tři body zůstaly v Brně. I přes těsnou porážku hodnotí trenér Jiří Horčička výkon svých svěřenců jako nadprůměrný, a to bez vyzvedávání některého z jednotlivců. Hrálo se za velkého horka, což oběma celkům rychle ubíralo sil.

Sestava: Kalina – Kaňa, Dřevěný, Tkadlec (60.Martínek), Hübl – Nejezchleba, Kristoň, Bařina, Pekaj – Zonyga, Malhocký.

Další výsledky: Otrokovice-Havlíčkův Brod 0:5 (0:3), Pelhřimov-Třebíč 1:9 (1:7), Vrchovina-Bohunice 9:3 (4:2), Svratka Brno-Líšeň 3:3 (2:2), Boskovice-Kyjov 1:4 (1:0), Blansko-Žďár 5:1 (4:1), dohrávka Blansko-Vrchovina 2:1 (1:1).

Tabulka: 1.FK Blansko – 68 bodů, 2.FC Svratka Brno – 62, 3.SK Líšeň – 60, 4.Horácký FK Třebíč – 52, 5.FC Slovan Havlíčkův Brod – 51, 6. FC Sparta Brno – 49, 7.MSK Břeclav – 46, 8.FC Žďas Žďár nad Sázavou – 41, 9.SFK Vrchovina – 32, 10.FC Viktoria Otrokovice – 29, 11.FC Velké Meziříčí – 28, 12.FC Kyjov 1919 – 22, 13.FK Pelhřimov – 18, 14.FC Boskovice – 13, 15.Tatran Bohunice – 7.

Sedmnáctka MSK bude ve středu 8.června hostit od 17:30 hod FK Blansko a v neděli  12.června uvítá poslední celek tabulky Tatran Bohunice.