Tři zápasy odehrál o uplynulém víkendu v Moravskoslezské lize SCM fotbalový dorost MSK Břeclav v domácím prostředí.

Devatenáctka MSK porazila FC Hlučín 1:0 (0:0), když po celých devadesát minut byli aktivnější hosté, jejichž šance mařil výbornými zákroky břeclavský brankář Dominik Kunický. V první půli se dorost MSK k ohrožení branky hostí vůbec nedostal, ve druhém poločasu měl dvě šance, z nichž tu druhou Matěj Wallisch proměnil v osmdesáté minutě ve vítěznou branku.

Jeho střelu ze šestnáctky brankář Hlučína jen vyrazil, Wallisch si sám dorážel a po ztlumení střely brankářem ještě dotlačil míč z brankové čáry do sítě. Čtvrtá výhra staršího dorostu MSK znamenala postup na velmi pěkné průběžné osmé místo mezi čtrnácti účastníky soutěže.

Sedmnáctka MSK vyhrála také 1:0, jejím soupeřem byl Městský FK Frýdek-Místek. Zde padlo rozhodnutí již v první minutě zápasu, když napadající útočníci MSK získali odražený míč a Kamil Redek překvapil technickou střelou brankáře hostí.

Z dalších šancí hráčů MSK ani Frýdku-Místku gól nepadl. Po sérii rohových kopů se Tomáš Trčka trefil ve druhé půli do břevna frýdecké branky a také hosté se dostali do nadějné šance, brankář MSK Vojtěch Bíza jim ale skórovat nedovolil. Celek MSK U17 je v tabulce již čtrnáctý z osmnácti, což je po slabším startu pozitivní zjištění. Výhra nad Frýdkem-Místkem byla třetí v řadě z posledních domácích startů.

Šestnáctka MSK jako jediný dorostenecký celek Břeclavi o víkendu neuspěla. S Frýdkem-Místkem prohrála 1:6 (1:2), když se o její čestný úspěch postaral Thomas Popp. Nejmladší dorost MSK tak na svůj úspěch v náročné soutěži stále čeká.