Po zjevné převaze zbytečná porážka 0:1

 

Břeclav. Po prvních dvou jarních výhrách 4:3 s Hlučínem a 1:0 ve Znojmu prohrála fotbalová sedmnáctka MSK ve vloženém kole ve středu 15.května 2:4 v Opavě. V sobotu 18.května měla možnost na vlastní hřišti navázat na předcházející dobré výkony a připsat si do tabulky Moravskoslezské dorostenecké ligy další body. A to i přesto, že jejich soupeř, 1.HFK Olomouc, je o dobrých pár příček v tabulce soutěže výše. První poločas optimistickému předpokladu nasvědčoval. Mladší dorost MSK měl po celý první poločas územní převahu a vypracoval si i dvě výborné šance ke skórování. U obou byl Ivo Tetur, ani jednu šanci však nedokázal využít. Nejprve dostal zprava od Patrika Tučka přihrávku na nohu a z pěti metrů trochu ukvapeně vystřelil prvním dotykem s míčem, přestože nebyl atakován a měl čas ke zpracování přihrávky. Podruhé šel Tetur sám na brankáře Olomouce, ale jen nastřelil jeho tělo. Do druhé půle vstoupila sedmnáctka MSK oslabena. Viktor Kacr, kádrový hráč šestnáctky MSK, musel být povinně střídán (podle regulí smí odehrát jen jeden poločas za vyšší věkovou kategorii), a navíc se zranil Petr Ondrák a také musel být nahrazen. To do značné míry narušilo herní systém domácích fotbalistů, kteří sice dobře kombinovali, ale žádnou další gólovou šanci si již nevytvořili. HFK se jen bránil, zřejmě by byl s remízou spokojený. V šedesáté minutě ale hráči Břeclavi udělali chybu při ofsajd systému, útočník soupeře se dostal pohodlně za obranu a jedinou šanci svého družstva po nájezdu proměnil Sve vítězný gól na 1:0.

Sestava MSK U17: Kunický – Mácsai, Svoboda, Kacr (41.Rychlík), Radkovič – Bílek (60.Simonyi), Košut, Ondrák (41.Vilušinský), Novák – Tetur, Tuček.

Zřejmě poslední reálnou šanci bodovat bude mít sedmnáctka MSK v dalším kole MSDL 25.května v Hodoníně. V dalších kolech ji totiž čekají celky z horních pater tabulky.

Zpět