MSK Břeclav A-MFK Vyškov 3:2 (2:1)

V probíhajícím ročníku Moravskoslezské fotbalové ligy prohráli muži MSK Břeclav s MFK Vyškov oba zápasy, a to výrazným brankovým rozdílem (2:5 a 0:4). I proto byl Vyškov pozván k poslednímu z přípravných zápasů fotbalistů MSK před zahájením druhé poloviny soutěže. Zápas se svěřencům trenéra Karla Bečky vydařil. Zvítězili 3:2 a nejen to, stalo se tak po dobrém výkonu, slibným po předcházejících zklamáních.

„Po porážce 1:2 se Spartou Brno, která hraje o dvě třídy pod námi, jsem byl hodně nazlobený. Místo pátečního lehkého předzápasového tréninku jsem dal hráčům do těla a zřejmě to mělo svůj účinek. K zápasu s Vyškovem přistupovali zodpovědněji, s viditelnou snahou jednotlivců o to, aby si řekli o místo v základním kádru pro ligu,“ osvětluje situaci před generálkou trenér Bečka. Navíc mu chyběla pro zranění celá obranná čtveřice. „Do středu obrany jsem postavil Jakuba Dobšíčka a Ondřeje Paděru, na jednom kraji je zvyklý hrávat Tomáš Košut, na druhém operoval Milan Sycha. Tato kombinace fungovala,“ vyjadřuje se k nutným úpravám obranné čtveřice trenér áčka mužů MSK.

Určitě se jako pozitivní ukázala být přítomnost střelecky disponovaného Tomáše Pospiše v útoku od prvních minut. Postaral se o dvě branky domácích, což výrazně přispělo k celkovému vítězství 3:2. První gól padl v šestnácté minutě hry. Matěj Wallisch přihrál do šestnáctky Vyškova Pospišovi, který šikovně obstřelil brankáře hostí a poslal míč k zadní tyči. O pět minut později zvýšil na 2:0 Pavol Giertl. Nařízený přímý kop rozehrál rychle Pavel Simandl a něž se obrana Vyškova zkonsolidovala, přijal míč v její šestnáctce Giertl, otočil se s ním a prostřelil brankáře. Mezitím měli velkou šanci hosté, ale zmařil ji brankář MSK Lukáš Prokop, který vystihl směr střely ze značky pokutového kopu a míč vyrazil na roh. Nebyla to první penalta, kterou v probíhající sezóně zneškodnil. Ve třicáté minutě hosté snížili na 2:1, což byl také výsledek prvního poločasu.

Po změně stran pokračovala herní převaha Břeclavi a již v padesáté minutě přišla třetí branka, znovu z kopačky Pospiše. Tentokrát vystihl rozehrávku hostí ve středu hřiště, vydal se na sólový únik, který zakončil dalším obstřelením brankáře. „S výjimkou posledních desíti minut, kdy chtěl Vyškov skóre srovnat, jsme byli lepším týmem. Kromě tří branek jsme měli ještě řadu dalších dobrých příležitostí. Nejméně dvakrát byl sám před brankářem Antonín Horváth a z jeho přihrávky byl ve vyložené šanci Sycha, trefil ale tělo obránce, který stál mezi ním a sítí vyškovské branky,“ popisuje trenér Bečka průběh vydařeného přátelského zápasu. Dvě minuty před koncem se Vyškovu podařilo upravit konečný výsledek na 3:2, to již ale moc z radosti nad cennou výhrou fotbalistům MSK neubralo.

Sestava MSK: Prokop – Sycha, Dobšíček, Paděra, Košut – Jurčík, Simandl, Giertl, Wallisch – Tetur (55.Horváth).

Celek MSK se postupně dává před soutěží dohromady. V Břeclavi je již Lucas Carvalho, s ním přiletěl i další Brazilec Mathias da Silva, po zkouškách na tělovýchovném institutu v Moskvě se očekává v týdnu přítomnost Vladimíra Smirnova v okresním městě. Obránce Tadeáš Zezula začíná po pár dnech klidu trénovat, totéž platí na adresu Filipa Lošťáka a Stanislava Klusáka. Ivan Dvořák po operaci menisku bude ještě pár týdnů chybět a postupně se zotavuje i Jan Hloch. V úvodu odvet čeká celek MSK cesta na hřiště lídra soutěže Sigmy Olomouc B, který usiluje o postup do 2.ligy. „Určitě nejedeme do Olomouce prohrát, ale pokusit se o bodový zisk, což bude naším cílem i v každém dalším kole soutěže. Když zahrajeme jak proti Vyškovu, tak mohu být optimistou,“ řekl před zahájením mistrovských bojů trenér MSK A Karel Bečka. Zápas Sigma Olomouc B-MSK Břeclav A se bude hrát v neděli 22.března od 10:15 hod.