MSK-SK Uničov 2:0 (1:0)

Zlepšené výsledky fotbalistů MSK Břeclav v Moravskoslezské fotbalové lize pokračovaly v osmém kole soutěže, v níž byl hostem v Břeclavi silný celek SK Uničov. Domácí dosáhli druhého vítězství na vlastním hřišti v řadě a polepšili si o tři místa. Jsou nyní mezi šestnácti celky desátí. O kvalitě Uničova svědčí fakt, že se i přes porážku udržel na místě šestém.

Celek MSK nastoupil bez jednoho ze svých klíčových hráčů Davida Cupáka, který má naražený palec. Trenér Milan Valachovič proto musel přizpůsobit herní projev svých svěřenců. „Místo hry na kvalitu jsme šli

za bodovým ziskem. Produkovali jsme jednoduchý fotbal, který nám v prvním poločasu přinesl vedoucí gól.

O přestávce jsme si řekli, že se nesmí opakovat minulost, kdy jsme nadějná vedení v závěru pustili. Tentokrát jsme soupeře udrželi z dosahu branky Lukáše Prokopa a v závěrečných minutách jsme přidali ještě druhý gól,“ pochvaloval si výsledek hry trenér Valachovič.

První branku v pětadvacáté minutě viděl předem. „Kopali jsme dva rohy po sobě, ten první nakrátko a Uničov srazil míč znovu za brankovou čáru. Druhý centr Pavla Simandla se krásně nesl a když si Jan Krejčí šikovně nabíhal, viděl jsem již míč v síti,“ osvědčil svou předvídavost zkušený trenér. A skutečně, Krejčí se nemýlil a jeho hlavička u bližší tyče gólem skončila. Po celý druhý poločas muži MSK svůj jednogólový náskok udrželi, zápas dohrávali zodpovědně. A v úplném závěru po kolmici střídajícího Tomáše Smolky uzavřel skóre na sympatických 2:0 Miroslav Král střelou do šibenice nad brankáře Uničova.

* * *

Sestava MSK: Prokop – Dobšíček, Krejčí, Král, Šenk – Carvalho (72.Šilinger), Simandl, Igwe (89.Smolka), Levčík – Markovič (69.Benetka), Sasín (82.Pospiš).

Výsledky 8.kola MSFL: Orlová-Prostějov 0:1 (0:0), Hulín-Zábřeh 4:0 (3:0), Hlučín-Slovácko B 1:1 (0:1), Opava-Zlín B 1:0 (1:0), Mikulovice-HFK Olomouc 1:0 (1:0), Sigma Olomouc B-Kroměříž 4:0 (3:0), Žďár

nad Sázavou-Třebíč 1:3 (1:1), Břeclav-Uničov 2:0 (1:0).

Tabulka po 8.kole MSFL: 1.Slezský FC Opava – 22 bodů, 2.SK Sigma Olomouc B – 19, 3.SK Spartak Hulín – 16, 4.Horácký FK Třebíč – 13, 5.1.FC Slovácko B – 13, 6.SK Uničov – 13, 7.SK Sulko Zábřeh – 13, 8.1.SC Prostějov – 12, 9.FC Hlučín – 12, 10.MSK Břeclav – 11, 11.FK Mikulovice – 10, 12.FC Žďas Žďár

nad Sázavou – 10, 13.1.HFK Olomouc – 8, 14.FK Slávia Orlová-Lutyně – 8, 15.SK Hanácká Slávia Kroměříž – 8, 16.FC Fastav Zlín B – 6.

Příští kolo: Muži MSK budou hrát na půdě čtvrtého celku tabulky Horáckého FK Třebíč, který v osmém kole soutěže přivezl tři body ze Žďáru. Výkop zápasu je připraven na neděli 6.října 15:30 hod. „Kdybychom v Třebíči vyhráli, tak ho bodově předstihneme. Tak je letos naše soutěž vyrovnaná, bodové rozdíly jsou minimální,

po každém kole se může pořadí výrazně měnit,“ vyjadřuje se k Moravskoslezské fotbalové lize trenér MSK Milan Valachovič.