HS Kroměříž U19-MSK U19 4:0 (2:0)

 

Ve druhém kole jarní části Moravskoslezské ligy U19 hrál starší fotbalový dorost MSK Břeclav v Kroměříži se čtvrtým celkem tabulky. Jeho soupeř měl po celý zápas hru v moci, byl podle slov trenéra MSK Jiřího Pechy lepší po všech stránkách. „Snad se mohlo skóre vyvíjet jinak, kdyby za stavu 0:0 proměnil svou šanci Tomáš Horčička. Po úniku Tomáše Nováka po levé straně přišla perfektní nahrávka a Horčička hlavičkoval do břevna. Chybělo nějakých pět centimetrů a mohli jsme být ve vedení.

 

Z protiútoku a po následné standardní situaci jsme naopak inkasovali, tlak Kroměříže pokračoval a vyvrcholil v závěru poločasu její druhou brankou,“ komentuje průběh první půle trenér MSK. V kabině si s hráči řekli, že se pokusí s výsledkem po změně stran něco udělat. Již ve 47.minutě to ale bylo 3:0 pro domácí a drtivý tlak Kroměříže pokračoval tak, že již MSK do žádné šance nepustil. „A to ještě náš brankář Dominik Kunický řadu šancí soupeře zneškodnil a pustil za svá záda již jen jeden míč. Proto můžeme i prohru 0:4 za dané situace považovat za přijatelnou,“ přidává postřehy z dalšího průběhu těžkého zápasu trenér Pecha.

 

„Našim hráčům nelze upřít snahu, bojovnost a nasazení. Gratuluji soupeři k výkonu i výsledku, my musíme dál na svém zlepšování pracovat. V dalším kole nás čeká doma Sparta Brno, která je sice v tabulce poslední, ale do jara jde se sedmi novými hráči ze Zbrojovky Brno. Nesmíme Spartu podcenit, musíme podat plný výkon,“ dívá se již Jiří Pecha vstříc dalšímu ligovému kolu. Spartu Brna přivítají dorostenci MSK U19 v sobotu 5.dubna v 10:15 hod.

 

Sestava MSK U19: Kunický – Kolaja, Košut, M.Horčička, Šanda (72.Večeřa) – Hovězák, Bílek, Wallisch, Novák (64.Pohanka), T.Horčička – Hakala (72.Tetur).

Zpět