MSK U16-Blansko U17 1:0 (1:0)

Mladší fotbalový dorost MSK kategorie U16 dosáhl v Moravskoslezské dorostenecké divizi U17 dalšího, již pátého jarního vítězství. Po výsledkově nepříliš vydařených zápasech s Třebíčí (0:5) a v Bohunicích (0:4), což jsou druhý a třetí celek tabulky, tak navázal na výborný vstup do odvetných kol. Mezi třinácti účastníky soutěže se drží na skvělém šestém místě.

Zápas s Blanskem byl hodně náročný, vyznačoval se sérií osobních soubojů v průběhu celé hrací doby. V úvodu první půle převzal Patrik Martínek míč uvnitř šestnáctky Blanska a nastřelil tyč. V další šanci bez úspěšného zakončení byl René Pekaj. V patnácté minutě se po tvrdém střetu Martínek zranil na koleně a musel ze hry odstoupit. Než se družstvo MSK zkonsolidovalo, nastřelilo Blansko břevno branky, kterou hájil Michal Hübl. Osm minut před koncem poločasu padlo rozhodnutí. Pekaj se uvolnil na levé straně, jeho centr našel volného Jakuba Malhockého, jehož tvrdá střela znamenala vedení 1:0 a jak se později ukázalo, byl to gól vítězný.

Ve druhém poločasu se hra ještě více přitvrdila. Hosté hrozili spíše střelami zdálky, které s přehledem likvidoval Hübl. Činila se i obrana MSK, která zachytávala rozvíjející se útoky Blanska. Výborně si vedl zejména Petr Dřevěný na levé straně, skvěle se doplňující se záložníkem Pekajem. Středovou formaci dirigoval Adam Bařina a v žádném souboji neuhnul Marián Štancl. Největší šanci na zvýšení vedení MSK měl Miroslav Turek, který od Dřevěného dostal míč před odkrytou branku hostí, ale neměl přesnou mušku. „Kluci si vyzkoušeli hru na hranici agresivity se staršími hráči. Nezalekli se, bojovali jako jeden muž. Proto si pochvalu za výkon zaslouží celý tým,“ uznale hodnotí hru svých svěřenců trenér Jiří Horčička.

Sestava: Hübl – Dřevěný, Herman, Slaný, Tkadlec – Pekaj, Štancl, Bařina, Nejezchleba – Martínek (15.Turek), Malhocký.

Další výsledky: Vrchovina-Sparta Brno B 1:0, Žďár-Velké Meziříčí chybí výsledek, Boskovice-Havlíčkův Brod B 0:2 (0:1), Třebíč-Otrokovice 4:1, Kyjov-Bohunice 0:1 (0:0).

Tabulka: 1.SFK Vrchovina – 49 bodů (20 zápasů), 2.Horácký FK Třebíč – 44 (20), 3.Tatran Bohunice – 43 (19), 4.FK Pelhřimov – 39 (19), 5.FC Žďas Žďár nad Sázavou – 24 (19), 6.MSK Břeclav B – 24 (19), 7.FC Sparta Brno B – 23 (19), 8.FC Slovan Havlíčkův Brod B – 23 (19), 9.FC Kyjov 1919 – 23 (19), 10.FC Boskovice – 20 (20), 11.FK Blansko – 15 (20), 12.FC Viktoria Otrokovice – 15 (19), 13.FC Velké Meziříčí – 5 (18).

Ve vloženém kole 20.května bude od 16:30 hod šestnáctka MSK hostit vedoucí celek soutěže SFK Vrchovina.