Šestnáctka MSK vyhrála již počtvrté

Břeclav (hý).  Mladší fotbalový dorost MSK Břeclav U16 porazil ve třináctém kole Moravskoslezské dorostenecké ligy SCM své vrstevníky z 1.SC Znojmo 2:0, když do poločasu nepadla ani jedna branka. Je to již jeho čtvrtá výhra v soutěži, která ho posunula na dvanáctou příčku mezi osmnácti účastníky, přičemž ještě má k dobru zápas v Hlučíně (odložený na středu 17.října). Hrál se svižný fotbal, který se musel divákům líbit. Do první šance se z domácího celku dostal v devatenácté minutě Tomáš Trčka, jeho střelu ale zastavila tyč znojemské branky. Také hosté se snažili o nebezpečné protiútoky, ale brankář MSK Josef Šurkala jejich aktivitu dokázal vždy utlumit. Šanci zapsat se do listiny střelců měl i Michal Florus, jeho lob ale v síti neskončil, šel nad břevnem do autu. Ve druhém poločasu byli od začátku aktivnější hráči šestnáctky MSK a výsledek jejich snažení se brzy dostavil.

Ve 47.minutě vyslal Richard Tichý na branku Znojma kvalitní hlavičku, kterou brankář s námahou vyrazil. O pět minut později Tichý nahrál přesně Truong Hoang Sonovi, který s přehledem skóroval. Za pár minut nato přišla další šance Sona, který pronikl do šestnáctky soupeře a byl zde faulovaný. Tichý se postavil k pokutovému kopu, jeho střelu brankář vyrazil, ale napodruhé se již Tichý nemýlil, odražený míč poslal do sítě. Znojmo se nevzdávalo, snažilo se výsledek upravit, ale brankář Vojtěch Bíza, který nastoupil do druhého poločasu, si se všemi jejich šancemi poradil. Předvedený výkon hráčského kolektivu si vysloužil pochvalu od trenérského dua Jaroslav Řezáč, Jan Dohnálek.

Sestava MSK U16: Šurkala (41.Bíza) – Blažek, Kurdík, Kacr, Nosek – Trčka (65.Fungáč), Ondrák (41.Halčišák), Florus, Truong Hoang Son (60.Radkovič) – Rychlík, Tichý (55.Hnátek).