Dva zápasy Moravskoslezské ligy SCM U16 odehrál v minulém týdnu šestnáctiletý fotbalový dorost MSK Břeclav. V obou se nemusel stydět za předvedený výkon, chybělo ale to nejdůležitější, zisk bodů. Dvě porážky o jednu branku mrzí, měly hodně společného. Špatné vstupy do zápasů a nedostatečné využívání nabídnutých šancí.

 

MSK U16-1.SC Znojmo U16 2:3 (0:2). Hráno jako vložené kolo ve středu 25.září. MSK začal aktivně, Patrik Suský měl šanci, ale první gól vstřelili v osmé minutě hosté. Stalo se tak po nedorozumění obrany s brankářem Miroslavem Turkem, když mezi třemi hráči Břeclavi protlačil útočník Znojma míč do sítě. Pak přišel tlak MSK, šance Petra Macha, Davida Beneše a Denise Víši, bez gólového vyjádření.

 

Hosté se dvacet minut jen bránili, pak ale z pětadvaceti metrů povedenou střelou zvýšili na 2:0. Hned v úvodu druhé půle přidalo Znojmo třetí branku po slalomu útočníka přes tři hráče a vypadalo to dost hrozivě. Mladší dorost MSK se ale nevzdal. V 52.minutě nacentroval Beneš před branku a Martin Kocián dorážkou vykřesal naději na lepší výsledek. O deset minut později unikl po pravé straně Mach, byl sice faulován, ale pokračoval ve hře a nahrál Suskému, který byl v šestnáctce faulován. Thomas Popp penaltu bezpečně proměnil, stav 2:3 se ale již do konce zápasu nezměnil.

 

1.HFK Olomouc U16-MSK U16 1:0 (1:0). Než se hosté vzpamatovali, bylo to ve čtvrté minutě 1:0 pro domácí. Opět po špatné domluvě obránce s brankářem, mezi něž propadl centrovaný míč a domácí útočník ho dostrčil do branky. Pár dobrých šancí MSK v první půli skončilo bez úspěchu a změnit skóre se nepodařilo ani ve druhé části hry. Dobrá přihrávka Suského vyslala Beneše do nájezdu, ten místo kličky volil střelu, kterou brankář vyrazil. Pak měl ještě dobrou šanci Martin Krevňák, ale ani on neuspěl.

Zpět