Mistrovské soutěže fotbalového dorostu pokračovaly svým třetím jarním kolem. Z trojice celků MSK Břeclav byla opět nejúspěšnější šestnáctka, která startuje v Moravskoslezské dorostenecké divizi U17. V Brně porazila Spartu U16 3:1 a vybojovala tak již třetí výhru v řadě.

Sparta Brno B-MSK Břeclav B 1:3 (0:3)

Trenér Jiří Horčička může být s výkony svých svěřenců spokojený. Díky vysokému hernímu nasazení a střelecké pohotovosti Reného Pekaje již v prvním poločasu rozhodli na Spartě Brno o zisku tří bodů. V desáté minutě skóroval Pekaj po přihrávce od Davida Nejezchleby poprvé, na další dvě přesné trefy mu přihrával Roman Sedláček. Spartě se ve druhém poločasu podařilo jen snížit na konečných 1:3.

Po dlouhém nákopu za obranu MSK nestačil míč brankář Břeclavi Michal Hübl zlikvidovat a útočník Sparty ho úspěšně přehodil. Stalo se tak šest minut po přestávce a do konce zápasu se pak již stav nezměnil, i když útočné akce střídaly jedna za druhou na obou stranách. „Výborně zahrála celá obrana v čele s brankářem Hüblem, záložníci přesně kombinovali a drželi míč a útočníci chodili neohroženě do bolestivých a tvrdých soubojů,“ pozitivně hodnotí trenér Horčička všechny řady svého celku.

Sestava MSK U16: Hübl – Dřevený, Herman, Slaný, Tkadlec – Pekaj, Štancl, Bařina, Nejezchleba – Sedláček, Malhocký.

Další výsledky:  Třebíč-Vrchovina 0:3 (0:1). Blansko-Pelhřimov 0:0 (0:0), Otrokovice-Kyjov 0:2, Havlíčkův Brod-Bohunice 1:0, Boskovice-Žďár 3:3 (1:1).

Tabulka: 1.SFK Vrchovina – 39 bodů, 2.Horácký FK Třebíč – 32, 3.Tatran Bohunice – 31, 4.FK Pelhřimov – 27, 5.FC Sparta Brno B – 20, 6.FC Kyjov 1919 – 19, 7.FC Boskovice – 18, 8.MSK Břeclav B – 18, 9.FC Slovan Havlíčkův Brod  B – 16, 10.FC Žďas Žďár nad Sázavou – 15, 11.FK Blansko – 14, 12.FC Viktoria Otrokovice – 11, 13.FC Velké Meziříčí – 4.

Devatenáctka vydržela vzdorovat jen první poločas

MFK Vyškov U19-MSK U19 1:7 (1:1).

První poločas dalšího zápasu fotbalového dorostu MSK U19 v Moravskoslezské dorostenecké lize ve Vyškově byl naprosto vyrovnaný. Gólem do šatny vyrovnal ve 45.minutě na poločasových 1:1 krásnou střelou Viktor Kacr. Místo nabuzení hráčského kolektivu do druhé části hry přišel totální kolaps a šest míčů v síti brankáře Dominika Kunického. Ten byl mnohdy bezmocný, když si útočníci Vyškova rozebrali obranu MSK a skórovali do prázdné branky.

Sestava MSK U19: Kunický – Kacr (46.Večeřa), Svoboda, Košut, Redek – Rychlík, Vu Van, Tichý, Simonyi – Florus, Novák.

Další výsledky: Hodonín-Třinec 2:0 (1:0), Vítkovice-Šumperk 4:0 (0:0), Sparta Brno-HFK Olomouc 0:3 (0:0), Kroměříž-Havlíčkův Brod 1:0 (1:0), Prostějov-Frýdek-Místek 2:0 (1:0), Líšeň-Znojmo 4:3 (3:1).

Tabulka: 1.SK Hanácká Slávia Kroměříž – 45 bodů, 2. 1.SK Prostějov – 37, 3.FC Slovan Havlíčkův Brod – 34, 4.MFK Vyškov – 33, 5.MFK Frýdek-Místek – 29, 6.FK SAN-JV Šumperk – 26, 7. 1.SC Znojmo FK – 25, 8.FK Fotbal Třinec – 24, 9.RSM Hodonín – 24, 10.MFK Vítkovice – 17, 11.SK Líšeň – 13, 12. 1.HFK Olomouc – 12, 13.FC Sparta Brno – 9, 14.MSK Břeclav – 9.

Béčko staršího dorostu MSK s bezbrankovou remízou

Sparta Brno B-MSK B 0:0 (0:0)

Zápas dvou posledních celků Moravskoslezské dorostenecké divize U19 mezi Spartou Brno B a MSK Břeclav B skončil bezbrankovou remízu 0:0. V bojovném duelu plném nepřesných střel na obou stranách byli hosté ve střelbě o něco pilnější. Domácí neproměnili v patnácté minutě penaltu, míč z ní šel nad branku Michala Hübla, který v dalším průběhu zápasu kryl řadu nebezpečných míčů.

Z hráčů MSK byli blízko úspěchu Petr Kocourek, jehož střelu brankář Sparty kryl, a Marián Štancl, který pálil vedle. Do šancí se dostali i Denis Víša, Martin Krevňák a Milan Kurdík. „Celý tým mohu pochválit za bojovnost a celkový herní projev,“ řekl po zápasu trenér staršího dorostu MSK Štefan Víša.

Sestava MSK U19 „B“: Hübl – Osička, Sedláček, Kurdík (80.Štancl), Cinádr – Fungáč, Kocourek, Krevňák, Víša – Malhocký (25.Nejezchleba, 46.Bařina, 75.Pekaj), Ondráček.

Další výsledky: Havlíčkův Brod B-Bohunice 2:3 (0:2), Otrokovice-Kyjov 5:1 (4:0), Blansko-Pelhřimov 1:3 (1:1), Třebíč-Vrchovina 4:1 (1:1),  Boskovice-Žďár 3:3 (0:2).

Tabulka: 1.Horácký FK Třebíč – 35 bodů, 2.FC Žďas Žďár nad Sázavou – 31, 3.FC Viktoria Otrokovice – 29, 4.Tatran Bohunice – 28, 5.FK Pelhřimov – 27, 6.SFK Vrchovina – 25, 7.FC Kyjov 1919 – 20, 8.FK Blansko – 18, 9.FC Boskovice – 17, 10.FC Slovan Havlíčkův Brod B – 13, 11.FC Velké Meziříčí – 12,  12.FC Sparta Brno B – 11, 13.MSK Břeclav B – 8.