Šestnáctka MSK hodinu bez vyloučeného brankáře

 

Břeclav.  V prvním jarním zápasu Moravskoslezské dorostenecké ligy SCM U16 se mladí fotbalisté šestnáctky MSK Břeclav museli celou hodinu obejít bez svého brankáře Vojtěcha Bízy, který byl ve 14.minutě hry vyloučen. Po chybě ve středu pole šel útočník MFK Frýdek-Místek sám na brankáře Břeclavi, který ho v pokutovém území fauloval a kromě pokutového kopu tak došlo k oslabení domácího celku o jednoho hráče. Než se do branky postavil náhradník Michal Hübl, hráč o dva roky mladší, uplynulo šest minut. Od minuty dvacáté po proměněné penaltě hosté vedli 1:0, což ale neznamenalo konec nadějí šestnáctky MSK na solidní výsledek. Zpočátku byl dorost MSK pod lehkým tlakem, ale úspěšně se bránil.

Ke konci poločasu se dostal sám k několika úspěšným útočným akcím, ze kterých rezultovalo pět rohových kopů. Po jednom z nich měl Richard Tichý na hlavě vyrovnání, střílel ale těsně vedle. Tichý byl z hráčů MSK nejaktivnější, dostal se ještě k několika dalším nebezpečným střelám na branku Frýdku-Místku. I ve druhé půli se šestnáctka MSK držela v mírné převaze, soupeř měl snad jen tři akce, z nichž se mohlo zrodit, ale nezrodilo, ohrožení branky Michala Hübla. Došlo k několika střídáním, jejichž pomocí se trenér Michal Šimon snažil mimo jiné posílit útočnou formaci. Žádná vyložená gólová šance ale nebyla domácími fotbalisty vytvořena, šance na úspěch byla snad jen z jedné standardní situace. V poslední minutě zápasu branka padla, ale do sítě Břeclavi. Po standardní situaci nastala v pokutovém území MSK skrumáž, v níž se k míči dostali šťastnější hosté a upravili skóre na konečných 0:2. „Družstvo podalo jako celek výborný výkon. Nepoložilo se po vyloučení, bránilo se úspěšně i v desíti, až ke konci zápasu mu začaly docházet síly. Negativem tohoto zápasu bylo množství ostrých střetů, jak byl boj o body vyhecovaný. Rozhodčí rozdal čtyři žluté karty, podle mého mínění jich mohlo být více, některá možná i červené barvy,“ řekl po zápasu trenér Šimon, pro kterého to byla po přechodu od dvanáctky MSK v polovině sezóny premiéra v mistrovském zápasu u celku MSK U16.

Sestava MK: Bíza (20.Hübl) – Michalica, Kacr, Kurdík, Blažek – Ondrák, Tichý, Redek (62.Vodák), Florus, Trčka (75.Hnátek) – Rychlík (73.Fungáč).

Zpět