Šestnáctka MSK dostala v Jihlavě pořádnou lekci

Břeclav, Jihlava (JH).  Mladší fotbalový dorost MK U16 vstoupil do Moravskoslezské dorostenecké ligy cennou remízou 1:1 s Třincem, ve druhém kole se ale musel sklonit před uměním FC Vysočina Jihlava, kterému podlehl vysoko 0:9.

Třinec překvapila šestnáctka MSK hned v úvodu, když v páté minutě našel přesnou přihrávkou Milan Hnátek před brankou Jakuba Růžičku, který pohodlně skóroval do odkryté svatyně soupeře. Hosté pak vyrovnali hru a nebezpečně ohrožovali brankáře Josefa Šurkalu. Jednou ho překonali, ale na brankové čáře zasáhl pohotově Richard Tichý. Druhá půle byla ve znamení tlaku Třince, který přinesl vyrovnávací branku v 51.minutě. Vstřelil ji po standardní situaci hlavou. Ještě jednou byl brankář, to již byl střídající Vojtěch Bíza, překonán, ale znovu na brankové čáře stál připravený hráč MSK, Michal Florus.

Sestava MSK: Šurkala (41.Bíza) – Fungáč (41.Redek), Kacr, Tichý, Blažek (50.Nosek) – Michalica, Ondrák, Halčišák (41.Florus), Trčka – Růžička, Hnátek.

Jihlava byla pro šestnáctku MSK soupeřem jiné výkonnostní úrovně. Břeclavský dorost do ničeho nepustila,

do branky Vojtěcha Bízy nasázela v prvním poločasu tři branky a ve druhé půli pak lovil Josef Šurkala míč

ze sítě šestkrát.

Sestava MSK: Bíza (41.Šurkala) – Radkovič, Tichý, Kacr, Blažek (41.Hnátek) – Trčka, Ondrák, Halčišák (35.Redek), Florus – Růžička, Fungáč (41.Nosek).