MSK Břeclav U19-MFK Vyškov U19 2:3 (1:1)

 

Herně solidní, ale výsledkově nevydařený byl odložený zápas Moravskoslezské dorostenecké ligy mezi fotbalovým dorostem MSK Břeclav U19 a Vyškovem.

 

Do mistrovského zápasu vstoupili poněkud nekoncentrovaně a výsledkem byla vedoucí branka Vyškova v první čtvrthodině. Přišla po dlouhém nákopu, při kterém měl brankář MSK Vojtěch Bíza ztížené posouzení, zda vyběhnout či ne. Nakonec zastavil pronikajícího útočníka faulem a byla nařízena penalta. Tu Bíza vyrazil, exekutor z MFK ale stačil míč dorazit do sítě.

 

Celá série následujících minut od osmnácté až do pětasedmdesáté patřila domácím. Nejprve pár minut před koncem poločasu vyrovnali na 1:1, když David Vu Van poslal průnikovou přihrávku na Richarda Simonyiho, který utekl obráncům a poradil si i s brankářem. Také druhý gól, po kterém  po přestávce šli domácí do vedení 2:1, vsítil Simonyi. Stalo se tak

po nacvičené herní kombinaci. Tomáš Novák utekl po levém křídle, dostal se až

do šestnáctky, poslal míč podél brankové čáry a Simonyi ho doklepl za záda brankáře hostí.

 

To již začalo docházet k nuceným střídáním. Do druhé půle nenastoupil Viktor Kacr, kterého bolel zraněný kotník a po deseti minutách šel ze hry i Kamil Redek s bolestmi hlavy po srážce v osobním souboji. Devatenáctka MSK kontrolovala hru až do závěrečné čtvrthodinky, kdy po jejích dvou téměř shodných chybách zvrátil Vyškov výsledek na svou těsnou výhru 3:2. Nejprve Tomáš Trčka odkopl míč středem tak, že ho zachytil jeden z hráčů Vyškova, šel sám na Bízu a vyrovnal, pak obdobně chyboval Tomáš Košut a po dalším průniku hostí došlo k faulu a druhé penaltě proti Břeclavi.

 

„V závěru jsem musel ještě střídat Trčku kvůli problémům s kotníkem a Simonyiho, který byl po vysokém herním nasazení unavený. Ke střídání dalších vyčerpaných hráčů tak nemohlo dojít. My jsme dali dvě vypracované branky, soupeř skóroval třikrát po našich chybách. Až na ty chyby, které by se neměly v naší hře vyskytovat, jsem byl s výkonem svých hráčů spokojený,“ řekl po zápasu trenér devatenáctky MSK Jaroslav Nádeníček.

 

Fotogalerie: http://www.mskbreclav.najednou.cz/galerie2/148/

 

Sestava MSK: Bíza – Kacr (Kurdík), Košut, Svoboda, Redek (55.Suský) – Vu Van, Tichý, Trčka (75.Kocourek) – Simonyi (73.Rychlík), Florus, Novák.

 

Po této dohrávce zůstávají starší dorostenci MSK Břeclav U19 v tabulce soutěže  se sedmi body desátí. V dalším kole je v sobotu 27.září čeká cesta do Znojma, kde se od 10:30 hod střetnou se sedmým celkem tabulky, který je o dva body před nimi, má ale k dobru odložený domácí zápas s poslední Líšní.

Zpět