Sedmnáctka se drží, šestnáctka se hledá

 

Břeclav (hý).  Fotbalový mladší dorost MSK Břeclav hostil v Moravskoslezské dorostenecké lize SCM celky Městského fotbalového klubu Karviná. Zatímco sedmnáctka pokračovala

ve vyrovnaných výkonech a za porážku 1:3 se nemusí stydět, šestnáctka inkasovala stejně jako v Jihlavě vysokou prohru 0:9 a stále svůj herní výraz hledá.

Sedmnáctka MSK začala výborně, když již v šesté minutě hry vedla 1:0. Ivo Tetur zachytil rozehrávku hostí a z hranice šestnáctky vystřelil tak, že brankář Karviné byl bezmocný. Hrál se rychlý a důrazný fotbal, v němž dorost MSK držel krok s kvalitním soupeřem a nepustil ho do žádné vážnější akce. Ve 28.minutě ale Martin Večeřa zahrál zbytečně míč do rohu a

po standardní situaci z toho byla vyrovnávací branka. Pak se hra pohybovala spíše ve středu hřiště, až přišla poslední minuta prvního poločasu, další rohový kop Karviné a branka „do šatny“ na 1:2. Druhý poločas měl dvě rozdílné poloviny. V té první se hrálo vyrovnaně bez větších šancí na obou stranách, ve druhé sedmnáctka MSK soupeře zatlačila na jeho polovinu a vytvořila si nadějné střelecké příležitosti. Dvě největší měl Tomáš Horčička. Nejprve z místa pokutového kopu střílel vedle, pak po rohovém kopu jeho dobrou střelu zablokoval jeden z obránců Karviné. Všechny síly družstva Břeclavi byly vrženy do útoku ve snaze vyrovnat skóre. Tím se otevřela obrana a dvě minuty před koncem zápasu hosté ještě upravili na konečných 1:3. Stínem zápasu bylo zranění brankáře Dominika Kunického, který bude delší dobu družstvu chybět kvůli zlomenině zápěstí.

Sestava MSKI 17: Kunický (41.Fojtů) – Hovězák, Svoboda, Večeřa, Košut, Mácsai – Horčička, Vu Van, Tuček (55.Simonyi) – Tetur, Bílek.

* * *

Šestnáctka MSK v posledních dvou mistrovských zápasech si moc radosti neužila. V Jihlavě inkasovala vysokou porážku 0:9 a nyní s Karvinou dopadla navlas stejně. Šest branek padlo do její sítě již v prvním poločasu, další tři po změně stran. Hosté byli po všech stránkách lepší a jejich extrémně vysoké vítězství bylo zasloužené.

Sestava MSK U16: Šurkala – Radkovič, Redek (15.Nosek), Kacr, Halčišák (32.Florus) – Michalica (45.Blažek), Tichý, Ondrák, Trčka – Rychlík, Růžička.

* * *

Celek MSK 17 je v tabulce soutěže po třetím kole se třemi body jedenáctý, šestnáctka získala jeden bod a patří jí průběžně šestnácté místo mezi osmnácti účastníky Moravskoslezské dorostenecké ligy SCM. Čtvrté kolo soutěže je na programu již dnes (29.8.), celky MSK v něm budou hosty FC Fastav Zlín. A hned nato v neděli 2.září pocestují k zápasům dalšího kola do Frýdku-Místku.

Zpět