MSK U17-HS Kroměříž U17 5:2 (3:0)

Fotbalová sedmnáctka MSK Břeclav hrála ve 29. kole Moravskoslezské ligy dorostu s Hanáckou Slávií Kroměříž. Oba celky měly před tímto zápasem na dně tabulky shodný počet bodů, přičemž na podzim Kroměříž doma s Břeclaví vyhrála 5:2 a bylo jí co oplácet. Nakonec shodou okolností skončil vzájemný výsledek přesně opačně. Tím se Břeclav dostala do těsného závěsu za Vyškov a v dohledu jsou i Hodonín a Znojmo. Před posledními čtyřmi koly soutěže tak je ještě stále o co bojovat.

Prvních dvacet minut zápasu Břeclav-Kroměříž se hrálo vesměs ve středu hřiště, mírnou převahu měli spíše hosté. První branka MSK byla laciná, postaral se o ni Libor Radkovič, který důsledně sledoval míč a potrestal nedorozumění mezi obránci a brankářem Kroměříže. Hned vzápětí unikl po pravé straně Denis Fungáč, poslal přesný centr do vápna a Ondřej Kocourek hlavou nezadržitelně skóroval. O pouhé dvě minuty později přeloboval Michal Florus  brankáře a bylo to již 3:0.

Hosté se chtěli ve druhé půli vrátit do hry, zle dotírali na brankáře MSK Josefa Šurkalu, ten ale svůj tým třikrát podržel. A když Richard Tichý z trestného kopu upravil na 4:0, bylo definitivně rozhodnuto. Další šance měli znovu Radkovič a Florus, následná trefa ale patřila Kroměříži, která z přímého kopu snížila na 4:1. Čtyřbrankový rozdíl domácím vrátil Vojtěch Bíza, který se dobře orientoval v šestnáctce a zblízka poslal míč do sítě popáté. Šestý gól mohl dát střídající Filip Tihelka, ale z vyložené pozice napálil míč do břevna. Kroměříži se pak ještě po povedené akci podařilo upravit na konečných 5:2.

„Rozhodly naše tři rychlé góly v krátkém časovém úseku. Dnes odvedli mimořádný výkon hráči druhého sledu,“ radoval se z druhé jarní výhry svých svěřenců trenér sedmnáctky MSK Michal Škrabko.

Sestava MSK U17: Šurkala – Fungáč, Kacr, Kurdík, Kocourek – Radkovič (55.Tihelka), Redek, Tichý, Trčka (75.Kocián) – Florus, Bíza (70.Cinádr).

Další výsledky: Frýdek-Místek-Sigma Olomouc 0:7 (0:2), Karviná-HFK Olomouc 2:0 (2:0), Hodonín-Třinec 1:3 (0:3), Zlín-Zbrojovka Brno 4:1 (3:1), Ostrava-Slovácko 3:0 (2:0), Opava-Znojmo 0:0 (0:0), Prostějov-Jihlava 0:1 (0:0), Vyškov-Hlučín 0:1 (0:0).

Tabulka: 1.FC Vysočina Jihlava – 83 bodů, 2.SK Sigma Olomouc – 69, 3.FC Baník Ostrava – 64, 4.FC Fastav Zlín – 64, 5.MFK OKD Karviná – 59, 6. 1.FC Slovácko – 56, 7.Slezský FC Opava – 53, 8. 1.SK Prostějov – 53, 9.FC Zbrojovka Brno – 49, 10. 1.HFK Olomouc – 37, 11.FC Hlučín – 35, 12.FK Fotbal Třinec – 34, 13.MFK Frýdek-Místek – 27, 14. 1.SC Znojmo FK – 22, 15.RSM Hodonín – 20, 16.MFK Vyškov – 18, 17.MSK Břeclav – 17, 18.SK Hanácká Slávia Kroměříž – 14.

Příští kolo (30.5.-1.6.): Třinec-Prostějov, Hlučín-Opava, Slovácko-Zlín, Kroměříž-Frýdek-Místek, Znojmo-Ostrava, Zbrojovka Brno-Hodonín, HFK Olomouc-Vyškov, Sigma Olomouc-Karviná, Jihlava-MSK (1.6. 11 hod).