Sedmnáctka MSK zatím jede na padesát procent

Břeclav, Jihlava (JH).  V průběhu minulého týdne odehrála fotbalová sedmnáctka MSK první dva zápasy Moravskoslezské dorostenecké ligy U17. V domácím prostředí po dobrém výkonu porazila FK Fotbal Třinec 3:1 a ve druhém kole prohrála v Jihlavě 1:4, když poslední dvě branky dostala zbytečně až v závěrečných minutách.

S Třincem sice celek MSK U17 od sedmé minuty prohrával 0:1, když nedokázal důsledně odvrátit od branky míč z rohového kopu, ale dvě minuty nato prošel Ivo Tetur po levé straně, ideálně nahrál Davidu Vu Vanovi a ten vyrovnal na 1:1. Od té chvíle byla až do konce poločasu  převaha sedmnáctky MSK zjevná a vyjádřila ji i dalšími dvěmi góly. Do vedení ji poslal hlavičkou Tetur, když mu kvalitně přihrál Vojtěch Hovězák a po rohovém kopu a dorážkách rovněž hlavou upravil na 3:1 Radek Svoboda. A to ještě neproměnil dva samostatné nájezdy Patrik Tuček. Ve druhém poločasu se snažil Třinec skóre změnit. Hrálo se více na polovině Břeclavi a soupeř měl dobrou šanci po samostatném nájezdu, ale netrefil branku. Tu největší ale dostal Třinec po nařízeném pokutovém kopu, který však brankář MSK Dominik Kunický dokázal zlikvidovat. Příležitost přidat čtvrtý gól měl v závěru Tomáš Horčička, ale ani on neuspěl.

Sestava MSK: Kunický – Večeřa (65.Vilušinský), Svoboda, Košut, Hovězák – Malčic, Vu Van (79.Janulík), Horčička, Novák – Tetur, Tuček (41.Bílek).

V Jihlavě naopak začal mladší dorost MSK U17 nadějně, když v desáté minutě Tomáš Horčička kopal rohový kop a domácí si míč sami srazili do sítě. Jihlava byla po celá poločas lepším celkem a ve třicáté minutě stav vyrovnala. Ve druhé půli měl hned na jejím začátku šanci poslat hosty do vedení Tomáš Košut, ale pokutový kop poslal nad branku. V době převahy Břeclavi měli dobré šance Patrik Tuček a Daniel Bílek, ale Tomáš Novák byl ještě blíže úspěchu, nastřelil však jen břevno. V sedmdesáté minutě přišla chyba ve středu obrany MSK, útočník Jihlavy vystřelil z otočky a míč se od tyče odrazil do sítě Kunického branky. To mělo nepříznivý dopad na psychiku družstva MSK, které v posledních dvou minutách ještě dvakrát zcela zbytečně inkasovalo další dvě branky.

Sestava MSK: Kunický – Večeřa (41.Tuček), Mácsai, Svoboda, Košut – Bílek, Vu Van, Horčička, Novák (65.Vilušinský) – Tetur, Simonyi.