První dvě kola Moravskoslezské ligy Sportovních center mládeže U17 mají za sebou sedmnáctiletí fotbalisté MSK Břeclav. Zatím oba své zápasy prohráli, v Hlučíně 1:6 a doma s Vyškovem 1:2. I když lze k jejich výkonům mít připomínky, nebyli od úspěchů příliš daleko, což při výsledku 1:6 může budit pochybnosti.

V Hlučíněale měl trenér Michal Škrabko k dispozici jen sedm hráčů z kádru U17, sestavu musel doplnit hráči ze šestnáctky, která již za sebou měla odehraný zápas. „Hráčský kádr mám velmi úzký, navíc chyběli brankář Vojtěch Bíza a útočník Libor Radkovič. Bezpodmínečně je nutno kádr v co nejbližší době doplnit,“ říká trenér, který je v MSK novou tváří. Přesto se jeho svěřenci v Hlučíně statečně drželi, do poločasu udrželi bezbrankovou remízu a po změně stran se dostali do vedení 1:0, když Richard Tichý poslal přesný pas

na Michala Floruse, který obešel obránce a zavěsil míč pod břevno hlučínské branky. „Škoda, že kluci opojeni úspěchem na chvíli přestali hrát a domácí po rozehrávce rychlou akcí vyrovnali na 1:1.

Pak se začala projevovat únava, Hlučín měl více ze hry, ale my jsme měli blíže ke druhé brance. Suský se dostal až před brankáře, udělal mu kličku, ale dostal míč hodně do strany a zhoršil si tak možnost zakončení,“ popisuje úvodní minuty druhého poločasu trenér Škrabko. Ještě dvakrát ubránil remízu brankář MSK Josef Šurkala velmi dobrými zákroky, pak ale tři čerství hráči domácích rozhodli o závěrečném brankostroji až

na krutých 6:1.

Sestava MSK: Šurkala – Fungáč, Kacr, Kurdík, Popp (40.Krevňák), Florus, Poláček, Redek, Tichý, Trčka, Suský (65.Uhlík).

* * *

S Vyškovemměla sedmnáctka MSK další šanci uhrát body. Trenér Škrabko čekal, že se

do soupeře zakousne a využije domácího prostředí. „První půlhodina mě zklamala. Soupeř nevyzařoval nic nadprůměrného, my ale hráli zbrkle, bez pohybu, bez myšlenky. Nenašel se nikdo, kdo by převyšoval průměr a dokázal ostatní strhnout k výkonu,“ vyjádřil trenér sedmnáctky MSK svou nespokojenost.

V rámci této fáze hry udělal brankář Šurkala po špatné komunikaci s obránci chybu a Vyškov šel do vedení. Ještě před poločasem vyslal Kamil Redek střelu z dvaadvaceti metrů, míč před brankářem Vyškova zaplaval a skončil v síti.

Do druhé půle změnil trenér Škrabko rozestavení, vzadu nechal jen tři obránce a posílil útočný projev celku. Vysunutý presing dostal hosty pod tlak a stejně jak v Hlučíně měl Suský šanci poslat MSK do vedení. Ani tentokrát sám před gólmanem neuspěl. Těsně před koncem se po chybě stoperů Břeclavi dostali útočníci Vyškova k míči a přesnou střelou k tyči získali těsné vítězství 2:1. Kuriozitou tohoto zápasu bylo nasazení brankáře Bízy do útoku místo chybějícího Radkoviče.

Sestava: Šurkala – Fungáč, Kacr, Kurdík, Poláček (40.Suský), Florus, Kocourek, Redek, Tichý, Trčka, Bíza (63.Kocián).