Sedmnáctka MSK prohrála s Hodonínem

Břeclav (hý).  Mladší fotbalový dorost MSK Břeclav hostil v přátelském zápasu RSM Hodonín a podlehl mu 2:5. Nezačal vůbec dobře, v desáté minutě hry již prohrával po dvou střelách ze šestnáctky 0:2. Na 1:2 snížil hlavou Radek Svoboda, který dobře zpracoval míč po trestném kopu Davida Vu Vana. Vyrovnání viselo na vlásku, když se dostali sami

před brankáře RSM Tomáš Košut a po něm i Petr Ondrák, ale své šance nedokázali proměnit v gól. Naopak hosté dosáhli třetí branky a znovu to byla střela ze šestnáctky. Poločas tak skončil 1:3. Ve druhé půli byla hra vyrovnaná, ale dvě hrubky v obraně, po nichž se dostali lacino k míči útočníci soupeře a skórovali, znamenaly další dvě branky v břeclavské síti.

Za stavu 1:4 upravil na 2:4 hlavou Lukáš Mácsai, znovu po centru Vu Vana, tentokrát zboku. A mohlo být ještě lépe, kdyby Košut proměnil penaltu. „Stále se nám situace opakují. Neproměňujeme šance a v obraně místo jednoduchého řešení přeháníme techniku, hrajeme si na zralé fotbalisty a pak inkasujeme laciné branky,“ řekl po zápasu asistent trenéra Karla Bečky Josef Jírava.