Sedmnáctka MSK pokračuje v dobrých výkonech

Zlín, Frýdek-Místek (JH).  Mladší fotbalový dorost MSK Břeclav si úspěšně vede v Moravskoslezské dorostenecké lize SCM U17. Ve čtvrtém kole ve Zlíně sice prohrál 2:4, když po prvním poločasu vedl 1:0, ale v dalším kole vybojoval ve Frýdku-Místku skvělé vítězství 2:0. Až do dvacáté minuty byl MFK Frýdek-Místek lepším celkem, důrazem a nasazením své hosty zatlačil do defenzívy a kopal osm rohových kopů. Všechny ale hráči MSK odvrátili do bezpečí a nepustili domácí do žádné vyložené brankové šance. Pak dorost MSK hru vyrovnal a dostal se i do vedení. Ve 38.minutě hry unikl po levé straně až do šestnáctky Daniel Bílek, přihrávkou našel Richarda Simonyiho, který zasunul míč do sítě. Jak bývá zvykem, začátek druhé půle se nesl ve znamení snahy domácích o vyrovnání. Znovu byla obrana MSK U17 na místě a naopak v padesáté minutě měli hosté výbornou šanci. Po propustnější levé straně přišel únik, tentokrát v podání Ivo Tetura, jeho zpětnou přihrávku přijal Simonyi, dobře vystřelil, ale na brankové čáře zachránil jeden z obránců Frýdku-Místku. Potvrzení cenného vítězství přišlo v 58.minutě. Bílek šel nebojácně do souboje s domácím stoperem, získal míč, postupoval sám na brankáře a technickou střelou zvýšil na 2:0. Celek MFK se vrhl do útoku, vytvořil si i šance, ale ty dvě největší zlikvidoval brankář MSK Luděk Fojtů. Nejprve nepustil za svá záda hlavičku z malého vápna, pak zastavil samostatný nájezd. Šance měl i dorost Břeclavi, při jedné z nich nahrával Tomáš Novák a Simonyi nastřelil tyč. „Za bojovnost a nasazení můžeme dnes pochválit všechny hráče. Jen si musíme dávat větší pozor v úvodech zápasů, nastoupili jsme hodně nekoncentrovaně,“ řekl po úspěšném vystoupení asistent trenér MSK U17 Josef Jírava.

Sestava MSK: Fojtů – Večeřa, Košut, Hovězák, Novák – Tuček, Vu Van, Horčička, Bílek (70.Vilušinský) – Tetur, Simonyi.

Po pátém kole soutěže je sedmnáctka MSK Břeclav jedenáctá z osmnácti celků, má šest bodů, jen jeden bod ztrácí na deváté Slovácko a desátý Hodonín. V dalším kole bude hrát v domácím prostředí v sobotu 8.září

(od 11 hod), jejím soupeřem bude SK Sigma Olomouc, který je s devíti body v tabulce sedmý.