Fotbalisté MSK Břeclav kategorie U17 startují v Moravskoslezské lize SCM U17, což je nejvyšší soutěž v ČR (má ještě dvě české skupiny). Znamená to, že je osmnáctičlenné startovní pole výkonnostně značně nevyrovnané. Tradiční prvoligové kluby mají kvalitní i dorost a pro sedmnáctku MSK není snadné jim čelit. V těchto dnech určil los soutěže, že mladší dorost MSK střídá jednoho kvalitního soupeře za druhým. Ve vloženém kole ve středu 28.srpna prohrál na vlastním hřišti se Zbrojovkou Brno 0:6 (0:3).

 

 Na umělé trávě, kam se zápas kvůli dešti přesunul, se výhoda favorita ještě zvýšila, protože na tomto povrchu denně trénuje. Snahou svěřenců trenéra Michala Škrabka bylo aktivně bránit, nepouštět Zbrojovku do blízkosti branky Vojtěcha Bízy. Přesto se Zbrojovka vytrvalým tlakem dokázala prosadit, i když se Bíza překonával a řadu dalších gólových příležitostí soupeře zdárně vyřešil.

Sestava MSK U17: Bíza – Fungáč, Kacr, Kurdík, Trčka – Poláček, Krevňák (60.Uhlík) – Florus, Tichý, Kocourek – Radkovič.

* * *

Mladší dorost Baníku Ostrava vede tabulku soutěže bez ztráty bodu, do Břeclavi přijel 31.srpna jako jasný favorit a MSK mu podlehl výrazným rozdílem 1:9 (0:6). „Snažili jsme se o aktivnější pojetí hry. Zbrojovku jsme vůbec neohrozili, na Baník jsme jen v prvním poločasu měli čtyři nadějné střelecké příležitosti. Brankou ale neskončila ani jedna, zatímco soupeř ze svých osmi šancí jich dokázal šest proměnit.

 

V tom byl největší rozdíl mezi oběma družstvy,“ dívá se realisticky na výsledek prvního poločasu trenér Škrabko. Tlak Baníku pokračoval i po přestávce, defenzíva domácích se ale výrazně zlepšila a góly v brance Josefa Šurkaly nepřibývaly takovým tempem. Pokud síly stačily, vyrážel dorost MSK i do protiútoků a po jednom z nich Richard Tichý snižoval na 1:7. Míč se k němu dostal od Martina Uhlíka přes Michala Floruse. Postupně hřiště pro zranění opustili Milan Kurdík a Libor Radkovič,

do pole nastoupil i náhradní brankář Vojtěch Bíza a kvůli málo početné lavičce dohrávala sedmnáctka MSK zápas jen s desíti hráči.

 

Sestava MSK U17: Šurkala – Fungáč, Kacr, Kurdík (55.Krevňák), Kocourek (30.Bíza) – Florus, Poláček (41.Uhlík), Redek, Tichý, Trčka – Radkovič.

* * *

Další dva těžcí soupeři čekají sedmnáctku MSK v následujících kolech. V sobotu 7.září bude hrát ve Zlíně, ve středu 11.září na půdě Slovácka. Až 14.září uvítá na vlastním hřišti výkonnostně srovnatelného soupeře, RSM Hodonín.

Zpět