Sedmnáctka MSK našla náhradní řešení

Břeclav (JH).  Fotbalová sedmnáctka MSK se měla v neděli 27.ledna utkat se svými vrstevníky ze Skalice. Soupeř se ale kvůli zvýšené nemocnosti hráčů omluvil, a tak trenér Karel Bečka našel náhradu v mužích Sokola Hrušky. Přátelský zápas, který vhodně doplnil tréninkovou přípravu jeho svěřenců v průběhu předcházejícího týdne, splnil svůj účel. Hrálo se plných devadesát minut, o deset více, než jsou mladší dorostenci zvyklí. „Bylo to pro nás náročné, ale jako příprava velmi vhodné. Ostatně mohli jsme průběžně střídat hráče, takže každý si zahrál nějakých sedmdesát minut,“ zaujímá své stanovisko trenér Bečka. Dorost MSK byl velmi dobrý v prvním poločasu, který vyhrál 1:0. Branku vstřelil hlavou Tomáš Novák, když zužitkoval centr Martina Večeři z pravé strany. Do poločasu mohl ještě zvýšit Richard Simonyi, jeho střela se ale odrazila od břevna dolů, před brankovou čáru. Ve druhé půli, která byla vyrovnanější, měli hráči Hrušek více gólových příležitostí.

Po faulu na Láďu Malára, hráče s ligovými zkušenostmi, se kopala penalta, kterou ale Hrušky střelily mimo brankovou konstrukci. Nakonec ale zhruba patnáct minut před koncem vyrovnal Ondra Malár na konečných 1:1. „Zápas splnil svůj účel, než pouhé běhání s míčem při tréninku je dobré si nacvičované kombinace a signály prověřit v konfrontaci se soupeřem. A fyzicky zralé družstvo mužů Sokola Hrušky bylo dobrým zátěžovým testem,“ uzavírá trenér Bečka.

V sobotu 2.února vstoupí celek MSK Břeclav U17 do zimního turnaje MSK. Místo devatenáctky MSK, která se v pátek 1.února podívá do Senice a střetne se zde s místní osmnáctkou, nastoupí v10:45 hod proti Naftě Gbely.