Karviná U17-MSK U17 5:0 (5:0)

 

Série dobrých výkonů fotbalové sedmnáctky MSK Břeclav v Moravskoslezské lize SCM U17 dávala naději, že bude tento příznivý trend pokračovat i v desátém kole v Karviné. Dorostenci Břeclavi, ale museli sestavu vyztužit čtyřmi hráči šestnáctky, ve druhé půli se do hry zapojil ještě jeden z nich, a to na síle celku nepřidalo. Navíc hned v první minutě chybovali postupně stopeři Viktor Kacr a Milan Kurdík a po tom druhém kiksu se dostali domácí do uklidňujícího vedení.

 

To jim zvedlo sebevědomí, ve čtvrté minutě to již bylo 2:0, o deset minut později 3:0 a bylo po boji. Hráči MSK prohrávali osobní souboje, zbytečně ztráceli míče,  lehkovážně si počínali ve vlastní  šestnáctce a po dalších chybách přišly do poločasu ještě dva góly v síti Vojtěcha Bízy. V kabině si trenér Michal Škrabko s hráči situaci v klidu rozebral a vybídl je k tomu, aby se pokusili brankový příděl domácích zastavit, nenechali si nastřílet „desítku“.

 

To se podařilo, druhá půle byla hodně dobrá, hráči dřeli a tlačili se i k bráně Frýdku-Místku. Jen finální přihrávky nebyly správně řešeny. Tři dobré šance měli po změně stran domácí, ale vychytal je brankář MSK Bíza. „Pochvalu si zaslouží jen Marek Cinádr, jehož výkon se ve druhém poločasu neuvěřitelně zvedl, a také brankář Bíza, který chytil několik vyložených šancí soupeře. Druhý poločas ukázal, že zápas mohl dopadnout úplně jinak,“ neměl tentokrát moc důvodů ke spokojenosti trenér Škrabko. „V dalším kole nás čeká doma v Břeclavi jeden z nejlepších celků naší soutěže, Sigma Olomouc,“ dodává trenér sedmnáctky MSK, který by po prvních minutách hry v Karviné nejraději vyměnil polovinu družstva, kdyby měl kým střídat.

 

Sestava MSK U17: Bíza – Fungáč, Kacr, Kurdík, Cinádr – Florus, Poláček (41.Krevňák), Redek, Trčka – Radkovič, Uhlík.

Zpět