SK Líšeň U19-SK Břeclav  U19 2:1 (1:1)

V předposledním kole Moravskoslezské dorostenecké ligy prohrála fotbalová devatenáctka MSK Břeclav v Líšni 1:2 a zůstává tak v tabulce jedenáctá se ziskem 27 bodů. V posledním kole v Havlíčkově Brodu již nemůže tuto pozici ztratit, bodově má ale ještě šanci dotáhnout se na Hodonín a Vyškov, pokud oba tyto celky nebudou bodovat.

Zápas v Líšni začal pro MSK velmi nadějně, když již ve čtvrté minutě po rohovém kopu Daniela Bílka poslal Tomáš Košut hlavou míč do sítě domácích. Svěřenci trenéra Jiřího Pechy si vypracovali řadu dalších gólových příležitostí, byli jasně lepším kolektivem. Bílek nastřelil ve stoprocentní šanci jen tyč, blízko gólu byli dále Košut, Ivo Tetur a znovu Bílek. „Je to stále stejná písnička. Umíme si vypracovat gólové šance, ale máme problémy s jejich proměňováním. A pak přijde ojedinělá šance soupeře, která se podepíše na výsledku,“ posteskl si trenér Pecha.

„Líšeň vyrovnala z brejku, který se zrodil po postavení útočníka domácích na hranici postavení mimo hru, spíše za touto hranicí,“ dodává trenér, který není z těch, kdo se vymlouvají na nepřízeň rozhodčích, ale s chladnou hlavou hodnotí vzniklé situace na hřišti. Ve druhém poločasu Líšeň hru vyrovnala a byla i o poznání lepší. Dorost MSK si již žádnou další stoprocentní gólovou nevytvořil a ani neubránil remízu.

Čtyři minuty před koncem hrací doby došlo k jeho ztrátě míče ve středu hřiště, po nákopu za obranu se dostal útočník domácích sám před Dominika Kunického a přehodil ho. „Přitom Dominik odvedl velmi dobrý výkon, náznaky šancí soupeře řešil s velkým přehledem, nepouštěl Líšeň do vyložených brankových příležitostí,“ přidává slova uznání na adresu brankáře devatenáctky MSK Jiří Pecha.

Jen pár vteřin po skončení devadesáté minuty rozhodčí zapískal konec zápasu, čímž přerušil rozvíjející se brejk MSK, který mohl být jednou z posledních šancí k vyrovnání skóre. Přitom k nastavení bylo více důvodů, ať již to bylo ošetřování zraněného hráče nebo vícenásobné střídaní na obou stranách.

Sestava MSK U19: Kunický – Simonyi, Svoboda, M.Horčička, Večeřa – Bílek (84.Florus), Košut, Tichý, Novák (89.Kacr) – Hakala (72.Pohanka), Tetur.

Další výsledky 26.kola: Třinec-Prostějov 1:1, Havlíčkův Brod-Znojmo 1:2 (1:0), HFK Olomouc-Kroměříž 2:1 (1:0), Hranice-Sparta Brno 6:1 (3:0), Hodonín-Hlučín 0:4 (0:2), Vítkovice-Vyškov 4:0 (3:0).

Tabulka: 1.FC Hlučín – 56 bodů, 2.MFK Vítkovice – 54, 3.SK Hanácká Slávia Kroměříž – 50, 4. 1.SK Prostějov – 49, 5.SK Hranice – 49, 6. 1.SC Znojmo FK – 48, 7. 1.HFK Olomouc – 32, 8.FC Slovan Havlíčkův Brod – 31, 9.RSM Hodonín – 30, 10.MFK Vyškov – 30, 11.MSK Břeclav – 27, 12.SK Líšeň – 23, 13.FC Sparta Brno – 11, 14.FK Fotbal Třinec – 10.

Program posledního kola (7.-8.6.): Hranice-Prostějov, Líšeň-Vyškov, Hodonín-Vítkovice, Kroměříž-Znojmo, Havlíčkův Brod-MSK (7.6. 11 hod), Třinec-Hlučín, Sparta Brno-HFK Olomouc.