MSK Břeclav-FC Velké Meziříčí 2:3 (1:3)

 

V prvním kole Poháru České pošty podlehli fotbalisté MSK Břeclav v domácím prostředí diviznímu celku FC Velké Meziříčí 2:3 a znamená to jejich vyřazení z pohárové soutěže. Druholigovou Sigmu Olomouc tak v Břeclavi neuvidíme.

 

Pohárové utkání začalo pro domácí fotbalisty velmi nepříznivě, když v první čtvrthodině inkasovali dvě branky z pokutových kopů. Tu první hned v úvodu boje, a stejně jako u druhé v patnácté minutě byl jejím autorem zkušený exligový hráč Meziříčí Simr (dříve Zbrojovka Brno), který se i o obě odpískané jedenáctky sám přičinil držením míče a průnikem k brance Lukáše Prokopa.

 

„Začali jsme příliš vlažně a nepřesnými přihrávkami jsme umožnili soupeři přejít do brejků a vytvořit si šance, které jejich ústřední postava dokázala zužitkovat. Druhá penalta byla hodně přísná, ale nebýt naší nedůslednosti, nemuselo k ní dojít,“ popisuje úvod zápasu trenér MSK Karel Bečka. Ještě v patnácté minutě dokázal snížit na 1:2 hbitý Lucas Carvalho, který dostal přihrávku za obranu od Pavla Simandla, zboku se přiblížil k brance a obstřelil gólmana soupeře. „Byla to utěšená akce, ale Lucas by takových náběhů měl za poločas udělat více,“ pochválil svého hráče, ale zároveň mu postavil laťku výše trenér Břeclavi.

 

Z kontaktního gólu se mohli ale domácí radovat jen patnáct minut, protože po vydařené akci se Meziříčí dostalo znovu do dvoubrankového vedení (1:3), se kterým šly oba celky do šaten. Po změně stran a prostřídání se hra MSK výrazně zlepšila. Meziříčí bylo zatlačeno na vlastní polovinu a zaměřovalo se jen na protiútoky, jeho branku se ale stále nedařilo podruhé dobýt.

 

„Dvakrát byl v šanci Ivo Tetur, nadějné příležitosti ke skórování měli i Smirnov a Úlehla. Převaha byla, ale hraje se na góly a ty jsme nedávali,“ posteskl si trenér Bečka, který ještě čeká na vyřízení registrací u dvou útočníků, kteří družstvu nejvíce chybějí. Aby zvýšil útočný tlak, poslal trenér v závěru zápasu do útoku i Ivo Dvořáka, který byl v šestnáctce faulován a z penalty Simandl bezpečně snížil na 2:3. Vyrovnat se ze závěrečného tlaku domácím nepodařilo a tak si v poháru s Olomoucí zahraje Velké Meziříčí, které svůj náskok z prvního poločasu dokázalo ubránit.

 

Sestava MSK: Prokop – Dobšíček, Dvořák, Zezula, Šenk – Carvalho (78.Úlehla), Simandl, Paděřa, Jurčík (46.Tetur), Smirnov – Kugler.

 

Série přípravných zápasů na Moravskoslezskou fotbalovou ligu pokračuje ve středu 30.července (od 17 hod) domácím zápasem s RSM Hodonín a v sobotu 2.srpna budou hrát fotbalisté MSK v Rosicích (od 10:30 hod). Mistrovskou soutěž zahájí další sobotu 9.srpna (16:30) domácím zápasem s MFK Vyškov.

Zpět