S lídrem soutěže se šestnáctka MSK držela

Břeclav (hý).  Fotbalisté MSK Břeclav kategorie U16 hostili v Moravskoslezské žákovské lize čtvrtý celek soutěže Sigmu Olomouc. Ta se dostala do vedení již v šesté minutě hry, když zužitkovala kolmou přihrávku mezi obránce. Pak se hra vyrovnala a mladší dorost MSK se snažil o vyrovnání. Dobrou šanci k tomu měl Jakub Růžička, který po přihrávce Daniela Rychlíka nastřelil ve třicáté minutě boční síť olomoucké branky. Těsně před koncem poločasu se Olomouc radovala ze své druhé branky. Po rohovém kopu se dostal míč před branku Josefa Šurkaly do skrumáže, v níž se hosté lépe orientovali. Druhý poločas nabídl divákům zajímavý fotbal plný pohledných herních situací. Evidentní byla snaha domácích dosáhnout kontaktní branky, byli to ale hosté, kteří v šedesáté minutě utěšenou střelou pod horní tyč stanovili konečný výsledek na 3:0.

Sestava MSK U16: Šurkala (60.Bíza) – Radkovič, Kacr, Kurdík (25.Blažek), Nosek – Trčka, Truong Hoang Son (70.Michalica), Ondrák (60.Redek), Rychlík (73.Fungáč) – Růžička (41.Hnátek).

Dnes (ve středu 12.září) v 17 hod bude hrát šestnáctka MSK doma s Opavou, která je v tabulce osmá. V sobotu 15.září (od 13 hod) pak bude mít potřetí za sebou výhodu domácího hřiště, uvítá Vyškov, který je patnáctý, jen o jedno místo v tabulce výše, než MSK.