Slezský SK Opava-MSK Břeclav 2:0 (2:0)

 

Jarní část Moravskoslezské fotbalové ligy otevřelo áčko mužů MSK Břeclav startem na horké půdě jednoho z favoritů, Slezského SK Opava. Hrálo se v sobotu 22.března v 18 hod večer za umělého osvětlení. „Byl to zážitek pro hráče i pro mě, za dlouhou dobu svého trenérského působení jsem nikdy nehrál v takové atmosféře. Zápas rámovaly dvě tisícovky skandujících diváků, kteří vydrželi fandit celou dobu,“ vyjadřuje se trenér MSK Milan Valachovič k nezvykle profesionálnímu prostředí na třetiligovém stadionu Opavy.

 

„V úvodu jsme hráli, co jsme chtěli. Vytvářeli jsme blok ve středové zóně a snažili jsme se

o dobývání branky domácích rychlými protiútoky. Opava kombinovala na své půlce, my jsme její hráče dostupovali a nedali jsme jim příležitost k ohrožení branky Lukáše Prokopa. Měli jsme i sami šanci, Pavel Simandl ale v dobré pozici trefil málo razantně míč,“ byl hodně spokojený s úvodními minutami trenér Valachovič.

 

Opava se ale dokázala v prvním poločasu dvakrát prosadit ze standardních situací. Obě kopal Tomáš Polách, hráč s patnácti prvoligovými starty. Ukázala se síla vyzrálých fotbalistů Slezského SK, z nichž i další mají zkušenosti z nejvyšší domácí soutěže. „Před první brankou jsme při ztrátě míče hloupě faulovali, na přímý kop naši obránci špatně reagovali a u zadní tyče poslal obránce Horka skluzem míč za Prokopova záda. Druhý gól padl po rohovém kopu, míč se u bližší tyče odrážel tak, až přistál na noze útočníka domácích Nekudy a od ní našel cestu do sítě,“ popisuje oba střelecké zápisy Opavy trenér Valachovič.

 

Nedá se vůbec říci, že by převaha favorita byla totální. Kromě zmíněné šance Simandla byli v dobré střelecké pozici i David Jukl a Patrik Levčík a v závěru ještě Radek Sasín. Ve druhém poločasu žádný gól nepadl, začalo se více běhat, hra se pohybovala nahoru dolů a stálo to fotbalisty hodně sil. Obrana MSK byla více odkrytá, nešlo o bránění výsledku, více se hosté snažili o útočení. I proto se Opava dostala ještě do několika výhodných gólových šancí, ze hry ale žádnou proměnit nedokázala. Trenér Opavy Jan Baránek i jeho klíčoví hráči byli při hodnocení zápasu střízliví, svou výhru nepřeceňovali a uznale se vyjádřili k výkonu soupeře.

 

Sestava MSK: Prokop – Šenk (77.Jurčík), Frátrič, Lysoněk, Benetka – Lapeš (25.Hloch), Simandl, Paděra, Levčík – Sasín, Jukl (86.Kočiš).

 

V dalším kole budou muži MSK hostit v sobotu 29.března od 15:30 hod FK Mikulovice, který je v tabulce za nimi o jediné místo se stejným počtem bodů. Mikulovice v úvodním jarním kole doma jen remizovaly 1:1 se Žďárem nad Sázavou, když dotahovaly poločasovou jednogólovou ztrátu. To ale není směrodatné, obecně se ví o výrazném posílení kádru SK a

o jeho avizovaném úsilí o záchranu v soutěži. V sestavě MSK by se mohli objevit i Stanislav Morozov, Jan Šilinger, Samuel Brunovský a Lucas Carvalho. V Opavě se zranil Pavel Lapeš, nad jehož startem visí otazník. 

Zpět