Břeclav.  Také druhý zápas Moravskoslezské dorostenecké divize hrála fotbalová sedmnáctka MSK na domácí půdě. Soupeřem jí byl celek FC Svratka Brno, který je sice nováčkem soutěže, ale protože vznikl spojením fotbalových klubů z Komína a Žabovřesk, získal na síle. To prokázal již v prvních dvou kolech soutěže plným bodovým ziskem a nyní si odvezl tři body i z Břeclavi.

 

Velký vliv na konečný výsledek měl začátek zápasu.  Než se mladší dorost MSK pořádně rozkoukal, prohrával 0:2. V páté minutě přišla po přihrávce pod sebe ze šesti metrů první branka, o pět minut později po hlavičce do břevna, od země znovu do břevna a za brankovou čáru, kde míč teprve chytil brankář MSK Michal Hübl, to již bylo 0:2. Teprve pak se domácí probudili a vyrovnali hru. O snížení na 1:2 se ve třicáté minutě postaral David Nejezchleba po  parádní akci celého týmu. Míč putoval od Šimona Hermana přes Petra Dřevěného a Patrika Martínka až  po uvolnění Nejezchleby, který tvrdou střelou přesně trefil.

 

Do druhého poločasu poslali trenéři Jiří Horčička a Roman Konečný tři čerstvé hráče a vše směřovalo k vyrovnání. Sedmnáctka MSK přimáčkla soupeře na jeho polovinu a hned v úvodu byl ve stoprocentní šanci Martínek, který obešel tři hráče, položil si brankáře, ale netrefil odkrytou branku. Pak měl stejný hráč ještě jednu dobrou střelu, v šancích byli i  René Pekaj a Jakub Malhocký, žádná střela ale nenašla žádaný cíl. Hrálo se na jednu branku a Svratka se jen osvobozovala dlouhými odkopy. Po jednom takovém odkopu se dostal míč k útočníkovi hostí, ten přes blokování obráncem Hermanem dokázal vystřelit a míč se dokutálel do sítě. To byl šok, po němž se již domácí dorost nevzpamatoval, i když šance byly i nadále, největší na kopačce Nejezchleby, který orazítkoval břevno branky Svratky. „Slušela by nám minimálně remíza, ale takový je fotbal. Nebyli jsme horší, než soupeř, a to je pozitivní, dává nám chuť a sílu dále pracovat a zlepšovat se,“ hodnotí i přes porážku pozitivně zápas se Svratkou hlavní trenér sedmnáctky MSK Jiří Horčička, který za své nejlepší hráče v tomto zápasu označil Nejezchlebu a Pekaje.

 

MSK U17-Svratka U17 1:3 (1:2)

 

 

Sestava: Hübl – Kaňa (41.Tkadlec), Dřevěný, Herman, Helešic (61.Zonyga) – Lepka (41.Mikšík), Pavlík (41.Kristoň), Martínek, Nejezchleba – Pekaj, Malhocký.

 

Další výsledky: Vrchovina-Třebíč 2:3 (0:2), Líšeň-Pelhřimov 4:0 (1:0), Žďár nad Sázavou-Bohunice 3:0 (1:0), Havlíčkův Brod B-Blansko 2:6 (1:2), Kyjov-Sparta Brno B 3:1 (1:0), Velké Meziříčí-Otrokovice – chybí výsledek.

 

Tabulka: 1.FK Blansko – 9 bodů, 2.FC Svratka Brno – 9, 3.SK Líšeň – 7, 4.FC Žďas Žďár nad Sázavou – 6, 5.Horácký FK Třebíč – 6, 6.FC Velké Meziříčí – 3 (2), 7.MSK Břeclav – 3 (2), 8.FC Sloven Havlíčkův Brod  B – 3, 9.FC Kyjov 1919 – 3, 10.FK Pelhřimov – 3, 11.FC Viktoria Otrokovice – 1 (1), 12.FC Boskovice – 1 (2), 13.SFK Vrchovina – 1, 14.FC Sparta Brno B – 0 (2), 15.TJ Tatran Bohunice – 0 (2).

 

V dalším kole bude hrát sedmnáctka MSK v sobotu 29.srpna na hřiště SFK Vrchovina v Novém Městě na Moravě.

(er)

Zpět