MSK U16-1.HFK Olomouc U16 0:1 (0:1)

 

Fotbalová šestnáctka MSK Břeclav, která je na posledním místě tabulky Moravskoslezské dorostenecké ligy U16, hostila desátý celek soutěže, 1.HFK Olomouc. Mezi oběma soupeři byl v té době dvacetibodový rozdíl, na hřišti ale byla k vidění dvě naprosto rovnocenná družstva, dokonce bez nadsázky byl lepší domácí dorost.

 

„Byl to smolný zápas. Již v osmé minutě mohl skórovat David Beneš, ale trefil v pádu letícího brankáře Olomouce. O dvě minuty později po faulu na Patrika Suského kopal Thomas Popp penaltu, brankář HFK vystihl jeho úmysl a penaltu kryl. Po jediné šanci v první půli pak hosté střelou z dálky rozhodli o osudu zápasu,“ posteskl si trenér šestnáctky MSK Štefan Víša.

 

Jeho svěřenci mohli do poločasu třikrát skórovat, ale jejich střely byly nedůrazné a brankář hostí si s nimi poradil. Ve druhém poločasu pokračovali mladší dorostenci MSK v útočném tlaku, soupeř většinou jen odkopával míče a čelil centrům a střelám z obou stran. Ani jedna z nich ale neskončila v síti, a proto si Olomouc odvezla z Břeclavi hubenou výhru 1:0 a s ní spojené tři body.

 

Sestava MSK U16: Turek – Herman (65.Kocián), Sedláček, Kurdík, Cinádr – Víša, Krevňák, Poláček, Popp (70.Pekaj) – Beneš (20.Martínek), Suský (40.Vodák). Náhradní brankář Hübl.

Zpět