Škoda zbytečně ztracených bodů

 

Břeclav.  Blízko svému čtvrtém vítězství v Moravskoslezské dorostenecké lize byli fotbalisté MSK Břeclav kategorie U19. V neděli 12.května hostili FK Fotbal Třinec, celek, který byl v tabulce jen o dva body před nimi. Případné vítězství Břeclavi by odsunulo Třinec na dno tabulky soutěže, což by bylo jistým zadostiučiněním vynaloženého úsilí kolektivu hráčů vedeného trenérem Luďkem Zlámalem. U vědomí důležitosti tohoto zápasu začala devatenáctka MSK velmi zodpovědně. Do žádných zběsilostí se nehnala, postupně si vytvářela šance a držela zabezpečenou obranu. Dvakrát mohli v průběhu prvního poločasu hráči Břeclavi skórovat, v obou případech hlavou. V úvodních minutách to byl Viktor Kacr, před závěrem poločasu Roman Pafkovič po rohovém kopu Matěje Wallische. Ve druhé půli přidal starší dorost MSK na útočném tlaku a jeho výsledkem byla v sedmdesáté minutě vedoucí branka. Dan Netopilík poslal kolmou přihrávkou do nájezdu Tomáše Horčičku, který byl v souboji s brankářem Třince úspěšný. Do konce základní hrací doby chybělo dvacet minut, během nichž se nic zvláštního neudálo na obou stranách hřiště. Přišla ale nešťastná 91.minuta, nenápadná střela Třince z dvaceti metrů, která zapadla k tyči nepřipraveného brankáře MSK Lukáše Polacha. Hned nato rozhodčí zápas ukončil. „Jsem hluboce zklamaný z remízy, která se zrodila v posledních vteřinách hry. Zápas byl vyrovnaný a nerozhodný výsledek by jeho průběhu odpovídal, ale když už jsme se dostali do vedení, neměli jsme ho takovým způsobem ztratit. Solidní výkon podala celá obrana kromě brankáře, v záloze mě uspokojil Petr Balga a dobře si vedli oba útočníci,“ řekl po zápasu trenér devatenáctky MSK Luděk Zlámal.

Sestava MSK U19: Polach – Wallisch, Sasínek, Pafkovič, T.Horčička – Hloch, Balga, Netopilík, M.Horčička (46.Košut) – Jurčík, Kabrhel (89.Šanda).

V dalším kole MSDL čeká fotbalisty MSK U19 cesta do Olomouce, kde se v neděli 19.května  utkají s 1.HFK, který také patří k družstvům dolních pater tabulky soutěže.

Zpět