Remíza fotbalové devatenáctky MSK s Hlučínem

 

Břeclav.  Ve čtvrtém kole Moravskoslezské dorostenecké ligy SCM U19 získal nejstarší fotbalový dorost MSK Břeclav svůj první bod za remízu 2:2 s FC Hlučín U18. Již její výkon ve Frýdku-Místku v předcházejícím kole naznačoval zlepšení a i proti Hlučínu odehráli svěřenci trenéra Luďka Zlámala dobrou partii. Jednoznačně jim patřil první poločas, který vyhráli 2:0. Na rozměklém terénu se nedál moc hrát kombinační fotbal, obě družstva proto volila jednoduchost, nasazení, bojovnost a vydržela v tomto duchu po celých devadesát minut hry. Po opatrném začátku měl první větší šanci v deváté minutě Ondřej Kabrhel. Dostal kolmou přihrávku od Davida Ferbara, prudce vystřelil z hranice šestnáctky, míč ale šel nad břevno hlučínské branky. Výstavní byly v tomto zápasu přímé kopy devatenáctky MSK. Ve 23.minutě si postavil zhruba osmnáct metrů od branky míč Dan Netopilík, svou střelu zatočil přes zeď k tyči a bylo to 1:0. O patnáct minut později ho napodobil Ferbar. Střílel přímý kop z dvaceti metrů a tentokrát se míč od vnitřní tyče odrazil do sítě branky soupeře. Do konce poločasu si dorost MSK v poklidu dvoubrankové vedení udržel. „Znám dobře tyto situace, a proto jsem hráčům v kabině důrazně kladl na srdce, aby si dali prvních deset, patnáct minut velký pozor, protože lze očekávat nástup Hlučína do druhého poločasu,“ popisuje trenér Luděk Zlámal dění o přestávce. Jakoby to tušil, přišly 51. a 52.minuta, dva slepené góly a vyrovnání na 2:2. Nejprve Ferbar ztratil míč uprostřed hřiště, ale ještě na polovině Břeclavi, když se domácí celek chystal k útoku a byl v pohybu směrem kupředu. Z rychlého útoku se Hlučín dostal sám před brankáře Davida Fibingra a snížil na 2:1. Hned nato přišel míč po levé straně obrany MSK, na který Fibingr nejprve vyběhl, pak se ale v pohybu zastavil, útočník Hlučína se k míči dostal a jeho přihrávku nasměroval hlavou další hráč FC do odkryté branky. Tyto dva údery dorost MSK zmrazily a patnáct minut byl pánem na hřišti Hlučín, který cítil svou šanci a chtěl strhnout vítězství na svou stranu. To se mu ale nepodařilo. Od sedmdesáté minuty se devatenáctka MSK z tlaku vymanila a vyrobila několik pořádných závarů před brankou soupeře. Kabrhel  zblízka promáchl dobrý centr od Matěje Wallische  a podařenou střelu Ferbara z desíti metrů brankář soupeře kryl. „Až na výpadek v úvodu druhého poločasu mohu být s výkonem družstva spokojený. Kluci makali celých devadesát minut a je jen škoda chyb, které nás srážejí do kolen a dávají vyzrálým soupeřům možnost skórovat,“ uzavírá své hodnocení jinak úspěšného zápasu trenér Zlámal.

Sestava MSK U129: Fibingr – Matuška, J.Slunský, Pafkovič, Sasínek – Wallisch (82.Vejvančický), Netopilík, Šanda (46.T.Horčička), Jurčík – Ferbar, Kabrhel.

V aktuální tabulce MSDL U19 je nejstarší dorost MSK Břeclav s jedním bodem třináctý z patnácti. Stejný počet bodů mají dvanáctý Hodonín a čtrnáctá Třebíč. V pátém kole soutěže čeká devatenáctku MSK cesta do Vítkovic, hrát se bude v sobotu 1.září.

Jaroslav Hýbner

Zpět