MSK U17-Hodonín U17 5:1 (1:1)

Fotbalový mladší dorost MSK Břeclav U17 se v Moravskoslezské lize SCM U17 poprvé výrazněji prosadil, když na domácí půdě v prestižním zápasu porazil RSM Hodonín 5:1. Zápas měl specifický náboj v tom, že se dobře znají hráči i trenéři obou družstev. Favoritem byli hosté, kteří již měli na kontu aktiv pět bodů a okupovali čtrnáctou příčku tabulky soutěže, která je v ČR postavena nejvýše. Krok s domácím dorostem ale Hodonín držel jen v prvním poločasu, který skončil nerozhodně 1:1.

Domácí trenér Michal Škrabko postrádal brankáře Vojtěcha Bízu a obránce Viktora Blažka, do sestavy se mu ale vrátili Tomáš Trčka a kapitán Kamil Redek. Oba celky se prvních deset minut oťukávaly, šlo o velký boj s množstvím nepřesností. Pak se začala prosazovat Břeclav, která v této fázi zápasu byla aktivnější a pohyblivější. Výsledkem územní převahy byl v devatenácté minutě vedoucí gól z kopačky Trčky. Dostal přesný pas od  Davida Poláčka a přízemní střelou překonal brankáře RSM poprvé.

Hra se v poli vyrovnala, Hodonín usiloval i o srovnání skóre. To se mu podařilo až v poslední minutě první půle po odpískaném hraní rukou dvacet metrů od branky Josefa Šurkaly. Hosté předvedli nacvičený signál s rozehráním nakrátko a střelou, která propadla až do sítě. V druhé půli se tak začínal znovu boj o vítězství. U druhého úspěchu domácích byl zase Trčka. Zakroutil přímý kop tak šikovně, že brankář RSM neudržel míč, ten mu z rukou vypadnul a číhající Martin Kurdík ho pohotově uklidil za brankářova záda. To běžela 58.minuta hry a hosty gól překvapivě ochromil.

K ohrožení Šurkaly se nedostávali, domácí obrana jim to nedovolila. Další dorážkou upravil v sedmdesáté minutě Patrik Suský na 3:1 a bylo rozhodnuto. V závěrečné desetiminutovce pak přidal ještě dva úspěchy Libor Radkovič, nejprve po akci Martina Uhlíka, pak po sólovém nájezdu, do kterého ho vyslal Trčka. „Po sérii špatných výsledků s favority soutěže přišla radikální změna. Obrana byla tentokrát bezchybná, záloha bojovala a zásobovala útočníky kvalitními přihrávkami a útok dokázal využívat svých šancí,“ zářil spokojeností trenér Michal Škrabko.

Sestava MSK U17: Šurkala – Fungáč, Kacr, Kurdík, Kocourek – Florus, Poláček (41.Suský, 72.Uhlík), Redek, Tichý, Trčka – Radkovič.