MSK U19-Líšeň U19 3:0 (1:0)

 

Po třech těsných porážkách v zápasech, v nichž předváděla dobrou hru, dokázala fotbalová devatenáctka MSK Břeclav na domácí půdě porazit SK Líšeň rozhodným způsobem 3:0. Svěřenci trenéra Jiřího Pechy šli do zápasu třináctého kola Moravskoslezské ligy SCM U19 s velkým odhodláním. Již na trénincích v předcházejícím týdnu byla jejich cílevědomost viditelná a ve vlastním zápasu se do hry pustili s vervou od první minuty.

 

Soupeře nepouštěli vůbec na vlastní polovinu hřiště, tlačili ho a měli i gólové šance. Tu první významnější spálil Jan Hloch, který dostal zpětnou přihrávku na vzdálenost deset metrů od branky Líšně, gólmana hostí se mu ale prostřelit nepodařilo. Úspěchem skončila až další pohledná útočná akce ve 22.minutě. Aktivní záložník Tomáš Novák dokázal obejít dva obránce, tvrdě vystřelil a strážce branky hostí míč jen s námahou vyrazil před sebe. Nejrychleji na situaci zareagoval střelec MSK Ivo Tetur a postaral se o vedoucí gól svého družstva.

 

Tlak MSK pokračoval, byly i šance, ale k navýšení skóre nedošlo. Naopak při jednom z rychlých protiútoků byla Líšeň blízko vyrovnání, v rozhodujícím okamžiku ale v dobré střelecké pozici její útočník zaváhal. I druhý poločas pokračoval ve znamení útočného tlaku domácích, kteří chtěli co nejdříve pojistit své vedení druhou brankou. Podařilo se to v 53.minutě Novákovi, kterému nezištně nahrál Daniel Bílek po svém úniku po pravé straně až do šestnáctky soupeře. Přihrávkou našel nekrytého Nováka, který poslal míč do prázdné branky.

 

Místo uklidnění a dalšího tlaku přenechali dorostenci Břeclavi iniciativu soupeři a málem se jim to nevyplatilo. Líšeň se dostala do dvou vyložených šancí, při obou ale jejich útočníci nedokázali míč dopravit do odkryté banky. Vše vyřešil třetí úspěch domácích v 76.minutě hry. Tradiční exekutor rohových kopů Matěj Wallisch se ujal své funkce, jeho míč našel u bližší tyče Mariána Hakalu a ten tvrdou střelou nedal brankáři SK šanci.

 

„Pochválil jsem kluky za bojovnost, nasazení a touhu po vítězství, kterou dokázali přetavit v tříbodový zisk. Tentokrát jsme šance proměňovali a našich chyb soupeři nedokázali využít. V posledním kole podzimu budeme v sobotu 9.listopadu hostit Třinec. Rádi bychom v naší dobré hře pokračovali, přidali do tabulky další tři body a posunuli se do jejího ještě klidnějšího středu,“ měl konečně důvod ke spokojenosti nejen se hrou, ale i s výsledkem svým svěřenců trenér devatenáctky MSK Jiří Pecha.

 

Zápasu přihlížel trenér mužů MSK Břeclav Milan Valachovič a líbily se mu výkony Matěje Wallische a Jana Hlocha. Oba nominoval do třetiligového kádru mužů MSK pro utkání v Uherském Hradišti proti béčku Slovácka. Jmenovaní dorostenci tak dostali první šanci okusit si hru mezi muži ve vysoké soutěži, jakou Moravskoslezská fotbalová liga je.

 

Sestava MSK U19: Kunický – Kolaja. Svoboda, Košut, Hloch – Bílek (88.Večeřa), T.Horčička, Wallisch, Novák (66.Simonyi) – Hakala (88.Pohanka), Tetur (88.Tuček).

 

Výsledky 13.kola MSL SCM U19: Kroměříž-HFK Olomouc 3:0 (1:0), Sparta Brno-Hranice 2:5 (2:0), Hlučín-Hodonín 4:1 (2:0), Znojmo-Havlíčkův Brod 2:1 (1:0), Břeclav-Líšeň 3:0 (1:0), Prostějov-Třinec 4:0 (2:0), Vyškov-Vítkovice 3:1.

 

Tabulka po 13.kole: 1.SK Hranice – 31 bodů, 2.FC Hlučín – 28, 3.MFK Vítkovice – 28, 4.1.SC Znojmo FK – 24, 5.SK Hanácká Slávia Kroměříž – 23, 6.1.SK Prostějov – 22, 7.1.HFK Olomouc – 20, 8.MFK Vyškov – 20, 9.RSM Hodonín – 19, 10.MSK Břeclav – 17, 11.FC Slovan Havlíčkův Brod – 12, 12.SK Líšeň – 9, 13.FK Fotbal Třinec – 5, 14.FC Sparta Brno – 4.

Zpět